3+1 výhody venkovní sauny

3+1 výhody venkovní sauny

3+1 výhody venkovní sauny

Když hledáme u klientů místo pro finskou saunu, nejčastěji začínáme v domě či bytě. Často však zjišťujeme, že pro dostatečně prostornou saunu v interiéru zkrátka není místo. A tak zbývá jen zahrada nebo terasa.

Na první pohled tedy bývá sauna venku jen znouzectnost. Ale z nevýhody se často, jako mávnutím kouzelného proutku stává výhoda.

Nevěříte?

1. Návrat ke kořenům

Venkovní sauny mají blíž k přírodě. Toto spojení uklidňuje mysl a už Finové před tisíci lety poznali, že saunování venku má mnohem větší účinky. Pokud je sauna dobře navržena a vyrobena, nemusíte se obávat ani nízkých teplot či deště.

Naopak – teplo ve své sauně si budete užívat o to více, když venku budou mrazy a všude okolo hromady sněhu.

Venkovní sauny mají blíž k přírodě.

Venkovní sauny mají blíž k přírodě.

2. Saunování po celý rok

Zapomeňte na zakořeněné pravidlo, že saunování v létě může vašemu organismu škodit. Naopak! Pokud se budete saunovat i mimo hlavní saunovací sezónu, naučíte vaše tělo zvládat letní vedra a zvýšíte termoregulační schopnosti vašeho těla.

3. Ochlazujte se stylově

Každý, kdo má se saunováním zkušenosti vám potvrdí, že saunování bez ochlazení má sotva poloviční zdravotní efekt. Zkrátka, saunovat se a neochladit se, je jako pít šampaňské bez bublinek. Šoková změna teploty po saunování je tedy žádoucí.

Sauna na zahradě vám poskytuje nejširší možnosti, jak se ochladit. Nejčastějším řešením bývá ochlazovací bazének: ve většině případů se jedná o kompozitovou skořepinu se schůdky, která je zapuštěná do země.

Hledáte-li luxusní řešení, doporučujeme průhledný ochlazovací bazének s krystaly ledu od německé společnosti Riviera Pool. Má dokonalý design a špičkovou technologií, která udržuje optimální teplotu vody kolem 8 – 12 °C.

Další možností jak se ochladit je koupací bazén nebo přírodní jezírko. Jsou však samozřejmě prostorově i finančně náročnější. Ale když už je na zahradě máte, je to plus pro vás.

A v zimě můžete skočit ze sauny rovnou do sněhu.

4. Vaše zahrada bude krásná

Pokud máte hezkou a udržovanou zahradu, dřevěný saunový domek na správném místě povýší její krásu o úroveň výše. Nebojte se. Například naše saunové domky Puutalo jsou designově povedené, celé ze dřeva, jen čelní stěnu mají prosklenou.

Vše o čem jsme zde psali, si můžete prohlédnout na vlastní oči. A dokonce i nezávazně vyzkoušet. Přijďte se přesvědčit do našeho wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi.

Žádné komentáře.

Zanechat odpověď