Pokojovky Vám přežijí s našimi 3 tipy

Začínáte s pěstováním pokojových rostlin, anebo zkrátka pouze neznáte vychytávky, které Vám pomohou ke zdravým, zeleným květinám? To vše Vám pomůže vyřešit tento článek přinášející pětici pěstitelským tipů.

Možná Vašim miláčkům chybí pouze světlo, proto rostou přes zimu pomaleji, ale za zimní zpomalení růstu mohou i jiné faktory – přelévání, větrání, přetopená místnost. To je pouze stručný výpis hlavních neduhů, které mohou Vaše květiny ohrozit. Tak tedy zaprvé, pamatujte, že zásadní je přes zimu omezit množství zálivky, zato přidat rosení. V zimním období postačí zálivka jednou za týden. V žádném případě by v květináči neměla stát voda. Avšak nezapomínejte na pravidelnou péči v podobě rosení. Pouze pokud máte v místnosti méně než patnáct stupňů Celsia, redukujte rosení na minimum. Nejste si jistí s tím, jak zalévat? Sáhněte po samozavlažovacím květináči, o němž jste se dozvěděli v minulém článku.

Tip na článek:  Koktejly pro zeleň, aneb pro zahradu to nejlepší

Květiny a teplo. Kapitola sama pro sebe. Nejlepší je pro začátek, abyste si uvědomili jediné. Květinám se v přetopených bytech příliš nedaří. Postavíte-li květináč přímo k topení, rostliny uschnou a odkvetou. Raději je umístěte za okno, ale opět zde platí, aby okno nebylo přímo nad radiátorem. A když už jsme u těch oken, ani zde nesmíte přeceňovat přírodu. Pokud Vaše okna úplně neizolují, je vhodné květinu přemístit buď na vhodnější okno, anebo na verandu, popřípadě na zimní zahradu, o kterých tu už kdysi byla řeč. Větrání rostlinám totiž více škodí, než pomáhá. Mohou nastydnout a v důsledku pak i uhynout.

Věřte nebo ne, rostliny ve květu byste měli uchránit kontaktu s ovocem. V místnosti, kde máte pomeranče a jablka, se květinám nebude dařit. Ovoce při dozrávání totiž uvolňuje etylen, který urychlí odkvétání kytiček. Nejcitlivější rostlinkou je v tomto ohledu brambořík a všechny řezané květiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *