Vybíráme plastová okna ve 3 jednoduchých krocích

Vybíráme plastová okna ve 3 jednoduchých krocích
Unsplash / Pixabay

Je jen velmi málo domácností, které doposud nemají či nezvažují koupi plastových oken. Jejich výhody jsou totiž lákavé a navíc mohou do vašeho rodinného rozpočtu přinést zajímavé finanční částky. Plastová okna vynikají svými perfektními fyzikálně-technickými vlastnostmi. Izolují teplo, zabraňují prostupu hluku, k tomu ještě působí velmi efektně a vizuálně přitažlivě. Zapomenout nesmíme ani na jejich dlouhou životnost, která je ovšem zajištěna pouze tehdy, zvolíte-li správný výrobek i solidního dodavatele. Jak na to? Poradíme v dnešním článku!

Krok č. 1: Vybíráme profil plastových oken

Při výběru profilu plastových oken se vyplácí zaměřit na několik aspektů. Zajímat by vás mělo zejména těsnění okna (vybírat můžete z těsnění dorazových a středových), ale i ukazatel Uf, určující míru prostupu tepla profilem okna. Váš výběr pochopitelně přizpůsobte také dekoru okna. Dnes máte na výběr z klasických bílých plastových oken, ale i oken, které jsou opatřeny dekorem imitujícím třeba dřevo.

Náš tip: Zajímáte se o plastová okna Vsetín? Oslovte společnost Okna Triogas s.r.o.

Krok č. 2: Jaké jsou vlastnosti skla?

Podobně jako profil okna má i sklo svůj ukazatel (prostup tepla), který určuje, kolik tepla uniká na jeden metr čtvereční při změně teploty o jeden stupeň. Ideální variantou jsou v tomto případě trojskla, jež vynikají nejlepšími vlastnostmi. Protože sklo tvoří až 90 % plochy výplně okna, je zcela pochopitelné, že touto cestou uniká nejvíce tepla. Proto bychom měli jeho výběru věnovat dostatečnou pozornost.

Tip na článek:  Kvalitní střecha jako základ komfortního bydlení

Krok č. 3: Jaký parapet zvolit?

Při výběru parametrů máte opět několik možností. Vybírat můžete z různých tvarů, velikostí i materiálů. Nejčastěji se však setkáte s venkovním parapetem ohýbaným ocelovým zinkovaným, hliníkovým ohýbaným anebo hliníkovým taženým. Vnitřní parapety jsou nejčastěji z plastu. Opatřit je ovšem můžete fólií, která vyruší „tradiční plastový dekor“ a zvýší životnost parapetu.

Nepodceňujte výběr dodavatele

Největší chybu ovšem uděláte, pokud necháte výrobu, dodávku a montáž na nezkušeném zhotoviteli. Proto prozkoumejte nabídku na našem trhu, zjistěte si maximum informací o jednotlivých společnostech, pročtěte jejich reference, a pokud máte v okolí někoho, kdo si již plastová okna nechal namontovat, poproste jej o kontakt. Osobní doporučení je v tomto případě tím nejcennějším.

Na plastová okna Opava je naprostými machry společnost Okna Triogas s.r.o.! Více informací dohledáte na jejích webových stránkách www.triogas.cz!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *