Zvažujete rekonstrukci? Vyhněte se těmto chybám

Plánujete dát svému domu či bytu nový kabát, ale netušíte, odkud začít? Pusťte se do rekonstrukce toho, na čem vám nejvíce záleží – bytového jádra. Vždyť v koupelně a potažmo i kuchyni trávíme spoustu volného času, tak proč si ho ještě více nezpříjemnit? A na co se zaměřit?

Příliš syté plochy se do malých místností nehodí

Jde o častý problém, který provází rekonstrukce koupelny. I když vypadá sytě oranžová nebo modrá stěna za vanou či umyvadlem na první pohled lákavě, v případě místnosti s malými rozměry rozhodně nejde o dobrý nápad. Takové řešení nepůsobí dobře opticky (místnost zmenšuje), a navíc vše komplikuje i kompozičně. Výrazné barvy si nechte třeba do obývacího pokoje.

A stejnou obtíž představuje i přílišné střídání různě zbarvených ploch, což může být ve značně členitém prostoru, jakým je právě koupelna, dost problematické a „příliš do očí bijící“. Raději proto zavrhněte odlišně zbarvená dvířka od koupelnových skříněk či velkoformátovou dlažbu, výsledek by vás mohl nemile překvapit.

Dbejte na první dojem prostřednictvím předsíně

Předsíň nebo vstupní hala je obvykle tím prvním místem, se kterým se vaši návštěvníci seznámí. A právě na nich záleží, jak dobrý první dojem na ně vaše bydlení udělá. Nezáleží na tom, jestli máte supermoderně zařízený obývák nebo dokonale vyladěnou kuchyni ve stylu retro. Nehezký dojem z tmavé a stísněné předsíně je dokáže bez problémů přebít. Takže pokud se pustíte do rekonstrukce bytu, nezapomeňte ani na tento důležitý detail. Bez něho totiž přijdete o většinu zamýšleného efektu.

Aby na sebe práce dobře navazovaly

A další častý nešvar? Rekonstrukce, které trvají příliš dlouho. Stává se to, pokud si sjednáváte řemeslníky na vlastní pěst a ti se mezi sebou ne vždy optimálně domluví. A řešení? Nepouštět se do rekonstrukce vlastními silami.

Mnohem lepší je vše svěřit jedné firmě, u níž navíc získáte na jednom místě i veškeré záruky, místo pro reklamace apod. Uspoříte tak svůj čas i peníze. Opravdoví profesionálové vám dodají všechny práce na klíč – architektonický návrh, realizaci napříč všemi řemesly i finální interiérový design. Jak to vypadá v praxi, se můžete podívat třeba na stránkách Svetinterieru.cz.

Industry Wood Building Construction
Zvažujete rekonstrukci? Vyhněte se těmto chybám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *