Dřevěný nábytek nechte dýchat

Unsplash / Pixabay

Především venkovní dřevěný nábytek se během několika let opotřebuje, protože musí odolávat častým změnám počasí. Mnohdy však není potřeba ho vyhazovat – stav snadno vylepšíte speciálními nátěry na dřevo.

Likvidaci dřevěného vybavení vyměňte za lazury na dřevo

Likvidace vypadá jednoduše – dřevo prostě rozštípete na kousky a spálíte, nebo vyhodíte do kontejnerů na odpad. Ovšem, kdo by se chtěl loučit s něčím, co mu dělalo mnoho let společnost? Pusťte se do snadné renovace a nezapomeňte na účinné pomocníky pro dlouhodobou ochranu. Jedním nátěrem obstaráte penetraci i lazuru. Stačí ochranná olejová lazura na dřevo k venkovnímu použití a můžete se pustit do vylepšení stavu fasád, plotů, balkónů a automobilových přístřešků ze dřeva. Inovativní oleje na dřevo vynikají schopností odpuzovat vodu a odolávat UV záření či povětrnostním vlivům. Porézním povrchům tak poskytnete preventivní ochranu před plísněmi, houbami a řasami. Bezbarvou transparentní barvu využijete hlavě jako vrchní nátěr.

Tip na článek:  5 největších výhod dřevěných euro oken

Mnoho neodolatelných barevných odstínů

Nic vám nebrání změnit původní barvu nábytku na úplně jinou. Snadno docílíte přírodního vzhledu povrchu. Barvy na dřevo lze sehnat v borovicovém, modřínovém, mahagonovém, ořechovém, palisandrovém, cedrovém a v mnoha jiných odstínech. Vosk na dřevo pronikne ještě hlouběji do dřeva, čímž se zvýší ochrana. Osmo nátěry se jednoduše nanášejí. Po aplikaci se nesetkáte s nepříjemným odlupováním, praskáním a odprýskáváním. Klidně se pusťte do oprav bez namáhavého broušení. Díky jedinečnému propojení vlastností přírodních olejů a vosků, obsažených v těchto druzích nátěrů, počítejte s vysokou odolností ihned po zaschnutí. Následná snadná údržba jistě potěší každého, kdo velmi často zapomíná na to, co denně nepoužívá. Buďte kreativní a bez váhání realizujte svoje vlastní nápady!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *