Není satén jako satén – 10 tipů na luxusní saténové povlečení

Dnes není problém pořídit povlečení na každém rohu. Problém je v tom vybrat to pravé. Nabídka je sice široká, ale velké množství povlečení, které se prodává, neposkytne maximální možný luxus. Skrze náš článek se dozvíte několik tipů, které vám pomohou vybrat to nejlepší možné povlečení, ve kterém se vám bude krásně spát.

Pokud si správně vyberete, můžete mít doma luxusní povlečení v moderním provedení a to přitom za velice rozumné peníze. Nehledě na to, že povlečení může mít výborné termoregulační vlastnosti, velkou barevnou a tvarovou stálost nebo extrémní hebkost. Nevěříte? Tak si pojďte přečíst několik tipů.

Z čeho se vlastně saténové povlečení vyrábí?

Základem všeho je správný materiál. Bohužel i v dnešním světě se na trhu najdou levné náhražky saténového povlečení, které se vyrábí z umělého polyesteru. Pokud si chcete dopřát luxusní kvalitního saténového povlečení, vybírejte přírodní satén vyráběný z bavlny.

Přírodní materiály jsou zkrátka stále v mnoha ohledech lepší než ty umělé. Zejména při výrobě povlečení. Tradičně se satén vyrábí ze 100% česané bavlny, který je označován jako bavlněný satén. Existuje však ještě luxusnější varianta. Je sice nepatrně dražší, ale o to kvalitnější. Takový satén nese označení bavlněný Mako satén a vyrábí se z nejkvalitnější egyptské dlouhovlákné Mako bavlny.

Saténové povlečení z tohoto materiálu vás příjemně překvapí svou jemností, lehkostí a tím, jak je příjemné na dotek. Materiál navíc často prochází také procesem mercerace, při kterém získá další jedinečné vlastnosti. Povlečení je pak ještě jemnější, má větší stálost barev a je hezky lesklé jako pravé hedvábí.

Není bavlna jako bavlna

Jak už bylo řečeno, pro výrobu saténu se využívají různé materiály. K výrobně prvotřídního saténového povlečení se používá 100% čistá česaná ručně sbíraná hornoegyptská Mako bavlna.

Neřekli jsme však ještě nic o konkrétních bavlněných přízích, které hrají důležitou roli. Podle způsobu zpracování je možné dělit bavlněné příze na bavlněný satén, Mako satén, jednobarevný Mako satén UNI a švýcarský Premium satén. Pojďme to tedy napravit a říct si něco více o této problematice.

Pokud uvidíte na povlečení, že se jedná o bavlněný satén, můžete se spolehnout, že se jedná o kvalitní povlečení ze 100% bavlny, které je tkané v atlasové vazbě. Vyznačuje se špičkovou kvalitou za velice rozumnou cenu. Rozhodně takové povlečení doporučujeme.

Další možností je Mako satén. Je to velice jemný a zároveň pevný materiál. K výrobě se používají jakostní druhy dlouhovlákné egyptské Mako bavlny. Abychom to shrnuli, Mako satén je bavlnářská tkanina malé hmotnosti (120g/m2), která je tkaná v atlasové vazbě. Materiál prochází také zušlechťovacím procesem mercerace, během něhož materiál získá větší afinitu k barvivům, větší pevnost a bude příjemnější na omak. Povlečení z Mako saténu, proto přebírá tyto skvělé vlastnosti.

Tip na článek:  Venkovní vířivka v zimě zahřeje, v létě osvěží

Jednobarevný Mako satén UNI je trochu kostrbaté označení, ale skrývá se pod ním skvělý materiál, který se výborně hodí pro výrobu povlečení. Materiál prochází mercerací, takže od něho lze očekávat vlastnosti jako velkou odolnost, vysokou barevnou stálost a noblesní lesk, který připomíná hedvábí. Povlečení z jednobarevného Mako saténu UNI může být elegantní jednobarevné povlečení, které se perfektně hodí do každé ložnice.

Poslední materiál, o kterém budeme psát, je švýcarský Premium satén. Jedná se o nejluxusnější saténový materiál, ze kterého může být povlečení vyrobeno. Povlečení ze švýcarského Premium saténu je opravdu luxusní zboží, které je žádané po celém světě. Poskytne vám maximální pohodlí a komfort.

Jestli už nechcete ulehat do běžného povlečení, ale rozhodly jste se pro kvalitu a moderní design, můžete si vybrat některé povlečení od společnosti Stella Ateliers. Je to spolehlivá česká firma, která nabízí povlečení z nejkvalitnějších materiálů.

Abyste se v bohaté nabídce společnosti Stella Ateliiers neztratili, vybrali jsme pro vás deset luxusních kousků, které vás určitě zaujmou.

Jaké jsou největší přednosti bavlněného saténového povlečení?

Některé výhody jsme už stihli zmínit. Satén a saténové povlečení má však ještě mnoho dalších předností, které nebyly řečeny. Zásadní vlastností je skvělá termoregulace. Jinými slovy. Saténové povlečení bude v létě příjemně chladit a v zimě naopak krásně hřát. Další výhodou je, že většina saténových povlečení se nemusí složitě žehlit. Tím ušetříte spoustu času, který můžete věnovat jiné bohulibé činnosti.

Saténové povlečení se hodí do každé moderní ložnice, protože působí luxusním a elegantním dojmem. K mání jsou různé designové variace, které zaujmou na první pohled.

Některé saténové povlečení je navíc zušlechtěné procesem, který je označován jako mercerace. Díky tomu má povlečení řadu skvělých vlastností. Je příjemnější na omak, má lesk podobný hedvábí, vyšší pevnost a afinitu k barvivům. Saténové povlečení, které prošlo mercerací se navíc nezatrhává a neklouže.

Jak o bavlněný satén pečovat?

U saténového povlečení je důležité dodržovat konkrétní pokyny, které uvádí výrobce. Obecně však lze říct, že saténové povlečení se doporučuje prát na ruby a na maximální teplotu 60°C. Pozor si dejte na bělící prostředky, protože saténové povlečení byste neměli bělit prostředky, které uvolňují chlór. Pokud byste ho chtěli sušit v bubnové sušičce, tak při nižší teplotě sušení určitě můžete. V případě, že povlečení nemá povrchovou úpravu pro snadné žehlení, doporučuje se žehlit při maximální teplotě žehlící plochy 150 °C.

10 tipů na luxusní saténové povlečení od Stella Ateliers

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”4″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”100″ thumbnail_height=”75″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show as slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *