Když chce pes do pelechu

Winsker / Pixabay

Každý majitel psa moc dobře ví, že pokud nemá zvířecí miláček venkovní boudu, přivlastní si v interiéru skoro vše. Nejradši okupuje gauč, křeslo a s oblibou hupsne přímo do postele ve vaší ložnici. A kdo by odolal těm prosebným očím?

Vlastní místo v bytě

Pes se musí vychovávat už od štěněte. Hlavně jde o to si uvědomit, kdo je v domě pánem. Pokud mu všechno dovolíte, nemůžete se divit, že budete neustále sbírat kousky polštářů, utírat loužičky na linoleu v kuchyni, nebo se s ním přetahovat o trochu prostoru ne kanapi u televize. Stejně tak jako má někde umístěné misky na krmivo a na vodu, měl by mít i prostor na odpočinek. Někteří se spokojí se starými hadry, vyřazenou matrací či s polštářem. Ovšem moderněji vypadají speciální pelechy pro psy. Pelíšky dobře zapadnou do každé domácnosti. Každý najde vyhovující provedení, kdy se i barevně sladí s ostatním vybavením interiéru.

Tip na článek:  Dřevěná schodiště aneb Přibližte si zámeckou atmosféru

Pelechy pro psy zajistí maximální pohodlí

Kromě toho, že pelíšky vypadají líbivě a útulně, odolávají mnohým nečistotám a škrábancům. Jde o výhodu ve srovnání s různými odloženými látkovými doplňky, které musíte stejně po chvíli používání vyhodit. Psí pelechy se vyrábějí z kvalitních materiálů a dají se jednoduše vyprat. Opakované používání je tedy spojeno s udržením čistoty. Pořídit se dají pro malé, střední i velké rasy, protože k dispozici jsou různé velikosti. Vysoké okraje u ručně šitých druhů zvyšují pohodlí a soukromí – lépe se v nich dá ulehnout a schovat.

Nechce váš pes zůstat ani chvíli v novém pelechu? Jde o zvyk! Potřebuje jasné příkazy a hlavně nesmíte polevit ve výchově! Vždyť lidé potřebují trochu oddechu od věčně hravých a pozornost hledajících zvířat. Na novoty lze přivyknout a u psů nejde o výjimku. Brzy může nastat plně opačná situace – začnou své místo dostatečně bránit před všemi vetřelci a nikomu ho nepůjčí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *