Dvakrát měř a jednou řež platí pro výběr závěsů a záclon dvojnásob

Měření záclon a závěsů na okna se v žádném případě se nevyplácí podceňovat. Při jejich výběru byste měli být stejně pečliví jako při nákupu nábytku nebo podlahové krytiny. Jedině tak vám tyto dekorace dokážou opravdu prospět.

Kusové záclony nebo metráž? Porovnejte pozitiva a negativa

Metrážové záclony se nemusí vždy třepit a v sekci těch kusových zase nemusí být omezený výběr – tak by se asi daly nejlépe vyvrátit ty nejčastější mýty, které tento bytový textil takříkajíc nosí na zádech. A na co si tedy dát pozor?

Stříhané záclony alias metráž vám umožní zvolit si libovolnou šířku záclony (a tím i její řasení) přesně podle toho, jak potřebujete. A mnohé umělé materiály ani není třeba nijak dále začišťovat nebo jim nechat obšívat okraje. Stačí je pouze pověsit na žabky a máte hotovo.

V tom se jim hotové záclony značně podobají. Začištěné okraje mají bez rozdílu všechny a díky tomu, že přesně pasují na standardní míry okna, mohou mít i různé tvary (populární jsou například nejrůznější obloučky nebo třásně). V každém případě je však vždy stačí pouze vzít a pověsit.

Tip na článek:  Díky posuvným dveřím ušetříte prostor

Jak vybrat šířku záclony

Pokud ovšem vsadíte na metráž, měli byste se řídit několika základními pravidly. Především je třeba vždy potřeba změřit záclonovou tyč nebo garnýž, nikoli tedy jen samotné okno. Ovšem získané rozměry ještě nejsou oním vytouženým číslem, které vám umožní koupit záclony. Musíte je ještě vynásobit dvěma – to vám zajistí optimální řasení záclony, s čímž samozřejmě souvisí i její dekorativnost

Barevně pak můžete své záclony sladit s dalším bytovým textilem. Perfektně je doplníte například závěsy nebo povlečení. Aby se k sobě jednotlivé kousky hodily, vybírejte u nich stejný vzor nebo jiný dekorativní prvek (třeba zlaté lemování apod.). Výjimkou jsou klasické bílé záclony, ty se hodí úplně ke všemu. A kde je vybrat? Jděte ke specialistům na Dante.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *