Venkovní rolety a žaluzie využijete i v zimě

Venkovní zastínění je obecně velmi populární a jedním z důvodů je i skutečnost, že je užitečné i v zimních měsících. Ať už máte venkovní rolety nebo žaluzie, v zimě vám budou platné z mnoha úhlů pohledu. Kromě toho, že díky nim můžete regulovat přístup světla do domu stejně jako v létě, a že vám zajistí soukromí, využijete rolety či žaluzie i jinak. Pojďme se podívat na konkrétní výhody a benefity, které vám v zimě venkovní stínící technika dává.

·        Tepelně izolační vlastnosti

Když jsou venkovní rolety nebo žaluzie zatažené, zlepšují tepelně izolační vlastnosti oken. Po zatažení se totiž mezi roletou a oknem vytvoří tzv. vzduchový polštář, který funguje jako další izolační vrstva. Okny tak uniká méně tepla a dovnitř přichází méně chladu. Navíc se vám nebudou tolik rosit okna.

·        Protihluková bariéra

Při zatažení fungují rolety či žaluzie dobře i proti hluku z ulice. Rozhodně snižují hluk a navíc vám dávají soukromí, aby přes okna nikdo neviděl dovnitř. Venkovní stínící technika je tak častou volbou do domů u rušných a vytížených komunikací.

Tip na článek:  Ať vaše děti usínají s úsměvem na rtech

·        Překážka pro zloděje

Když už se zloděj pokouší dostat do objektu, nejčastěji je to přes dveře nebo přes okna. Zatažená venkovní stínící technika mu práci velmi stíží, těžko se přes ni bude dostávat.

·        Ochrana okna

Rolety i žaluzie chrání sklo proti rozbití, když si na zahradě hrají děti s míčem (nebo s kameny), chrání okna i proti povětrnostním vlivům.

Jestli zvolíte venkovní rolety nebo žaluzie, to už je na vás. Rozdíl je jasný, žaluzie mají polohovatelné lamely, u kterých můžete nastavit sklon a tedy i množství světla proudícího do místnosti. Rolety jsou zase kompaktní, pevnější, a když zafouká vítr, neuslyšíte je chrastit. Nelze u nich ale regulovat natočení lamel, jsou pouze v poloze vytažené nahoru, spuštěné dolů příp. částečně spuštěné.

Oba typy venkovní stínící techniky zajistí v místnosti tmu a delší nerušený spánek po celý rok, což ocení především rodiče menších dětí, osoby s nepravidelnou pracovní dobou a všichni, kdo si rádi o víkendu přispí.

Ideální je koupit stínící techniku od zkušených odborníků, ideálně od české firmy, která kromě internetových stránek provozuje také kamennou prodejnu, kde se můžete jít poradit, v případě potřeby i stínící techniku reklamovat nebo si říct o servis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *