Chytrá domácnost se postará o vaše pohodlí po všech stránkách – a myslí i na úsporu

O domě, který splní každé vaše přání, už jste nejspíš slyšeli. I když některé jeho funkce patří zatím na stránky sci-fi románů, jiné jsou realitou už dnes. Seznamte se s tím, co je možné v současnosti v rámci chytré domácnosti ovládat a jaké výhody to pro vás může mít.

Na prvním místě je třeba říct, že vše záleží jen na vás. Chytrými ovladači můžete vybavit doslova každý přístroj v domě, anebo si vybrat pouze ty, u kterých bude mít tato technologie u vás doma největší efekt. Co je tedy k mání?

Ovládejte klima v domě na pár kliků

Vytápění, ale i chlazení místností – to je prvek, se kterým chytrá domácnost vlastně začínala. Není k tomu potřeba nic speciálního, jen moderní spotřebiče s připojením k internetu. To už obvykle nebývá problém, takže při řízení kotle či klimatizační jednotky už nebudete závislí na centrálním ovládání, ale snadno ho zvládnete i ze svého mobilu nebo tabletu. Už nikdy se tak nevrátíte po dovolené do studených pokojů.

Tip na článek:  Hit současnosti – LED osvětlení interiéru

Osvětlení, ale i stínění

Podívejme se teď třeba na chytré žárovky. Časovač pro jejich spínání a vypínání už nejspíš znáte. Ale věděli jste, že prostřednictvím toho správného ovládání můžete měnit také intenzitu jejich světla či dokonce barvu?

A stínění? Nechte ho „rozhodovat“ samostatně. Prostřednictvím čidel snadno pozná, zda do interiéru svítí slunce a je tedy nutné ho použít. V opačném případě zůstanou rolety nebo žaluzie jednoduše vytažené, pokud si tedy nebudete přát jinak. Jde o ideální řešení například pro milovníky pokojových rostlin, kterým dlouhodobý nedostatek světla velmi ubližuje.

Udělejte si přehled o spotřebě

Naším posledním dnešním tipem jsou chytré zásuvky. A co umí? Jejich prostřednictvím můžete své spotřebiče ovládat a zároveň si také udělat přehled o jejich spotřebě. I tento nenápadný údaj vás může upozornit třeba na rodící se problém. A to se rozhodně hodí.

Idea Concept Light Bulb Sketch - Tumisu / Pixabay
Chytrá domácnost se postará o vaše pohodlí po všech stránkách – a myslí i na úsporu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *