Vlastnosti, které musí mít každá kancelářská židle

Free-Photos / Pixabay

Rozhodli jste se vybavit svou domácí nebo firemní kancelář? Pak musíte investovat do kvalitního nábytku. Co se týče pracovního stolu, na kterém budete vykonávat všechny pracovní činnosti, musíte se dívat hlavně na výšku stolu a také na jeho hloubku. Co se týče výšky stolu, vrchní hrana počítače musí být zhruba v úrovni očí. A hloubka? Je důležité, aby rozmezí mezi očima a monitorem počítače nebylo příliš malé, abyste neškodili svému zraku.

Kromě pracovního stolu investujte také do kvalitní kancelářské židle, která je nedílnou součástí každé pracovny a kanceláře. Při výběru kancelářské židle hraje velkou roli to, k čemu ji budete využívat a jak dlouho denně ji budete používat. Pokud budete sedět na židli nanejvýš čtyři hodiny denně, postačí vám méně kvalitní židle, pakliže budete židli využívat déle, pak si pořiďte židli kancelářskou kvalitní, s níže uvedeným vlastnostmi.

Kancelářská židle musí mít mírný předklon

Většina židlí, které si kupujete do pracoven, mají mírný záklon. Jenže to je špatně. Nejeden odborník se shoduje na tom, že kancelářské židle mají mít spíše mírný předklon, tudíž při sezení budete trochu blíže k pracovnímu stolu. Zbytečný záklon by mohl způsobit, že budete na židli špatně sedět a že si tak uženete bolesti zad nebo křečové žíly, které vznikají ve chvíli, kdy vaše nohy při sezení nesvírají úhel devadesát stupňů.

Tip na článek:  Pražírna kávy a obchod se zrnkovou kávou - perfektní řešení pro milovníky kávy

Kancelářská židle musí poskytovat pevnou oporu zádům

Je důležité, abyste při práci v kanceláři seděli správně, tedy záda musí mít dokonalou pevnou oporu a nohy musí svírat úhel devadesát stupňů, jak již bylo zmíněno. Aby záda nebolela, pořiďte si kancelářskou židli s pevným, tvarovaným opěradlem, které je ideálně polohovací. Pokud židle bude mít i opěrku na hlavu, je rozhodnuto. I ta vám totiž zpříjemní a zlepší sezení při práci, která bude trvat i několik hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *