Na co se vztahuje dotace NZÚ?

Na co se vztahuje dotace NZÚ?
Na co se vztahuje dotace NZÚ?

Výměna oken, výstavba nízkoenergetického domu nebo třeba pořízení solárních panelů už nemusí být tak nákladná záležitost. Dnes je možné požádat o dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám, který už nějakou dobu funguje. Ptáte se, co to je Nová zelená úsporám? Jedná se o přímou podporu formou jednorázového finančního příspěvku, který je udělován na základě pravidel programu Nová zelená úsporám. O finanční příspěvek můžete požádat i vy, jen je třeba vědět, na co všechno se dotace vztahuje.

V souvislosti s dotacemi se nabízí otázka, kdo financuje celý program. Celé financování probíhá přes státní rozpočet České republiky, finanční prostředky jsou spravovány a poskytovány Státním fondem životního prostředí České republiky.

Jak jsme zmínili, dotační program Nová zelená úsporám není nic nového pod sluncem, aktuálně probíhá už poslední otevřená výzva, během které je možnost zažádat o finanční příspěvek do konce roku 2021.

Tip na článek:  Jak vybrat správnou matraci k Vánocům

Na co všechno se vztahuje dotace Nová zelená úsporám?

Abyste mohli požádat o dotaci, je třeba vědět, na co všechno se dotace vztahuje. Dotace se vztahuje jak na zmiňované zateplení, tak na okna, fasádu, dále také na stropy, podlahy nebo třeba na výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů, jak již bylo zmíněno.

Dotační program poskytuje mimo jiné dotace i na výměnu zdroje tepla, také na pořízení fotovoltaického nebo solárního termického systému na ohřev vody.

Když nerozumíte složité agendě dotačního programu

Může se stát, že o dotaci máte skutečně zájem, ale nerozumíte složité agendě dotačního programu. Abyste složité agendě porozuměli a dotaci získali v maximální možné výši, pomůže vám program Zelená dotace, v rámci kterého budete provedeni prvními procesními kroky, zpracováním energetické a také finanční studie, dovedeni budete až k úspěšnému čerpání finanční podpory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *