Vytápějte biomasou, vyplatí se to

Vytápění biomasou s sebou přináší řadu výhod. Vyniká nízkou cenou a vysokou účinností spalování. Pokud máte zahradu nebo místo, kde lze skladovat kusové dřevo a pelety, přemýšlejte o vytápění domu pomocí dřeva.

Dřevo je materiál, který má vysokou výhřevnost při relativně nízkých pořizovacích nákladech. Aby byly zajištěny optimální podmínky spalování, musíme ho nechat vyschnout na zakrytém místě. Je tedy ideální materiál pro rodinné domy se zahradou, kde můžeme dřevo uskladnit. Cenu za palivo ještě snížíme, pokud si koupíme celé špalky, které následně upravíme na štípači na čtvrtiny.

Automatické kotle na tuhá paliva dokáží dřevo spalovat pomalu, takže stačí přikládat jednou za několik hodin. Kotle od výkonu 85 kW pojmou až metrové kusy štípaného dřeva a některým kotlům nevadí ani dřevo, které obsahuje hřebíky. Zplynovací kotle na dřevo mají tahový ventilátor, který podporuje spalování dřeva a zajišťuje rovnoměrné odhořívání paliva. Palivo dokáží spalovat s účinností až 95 % a jedná se tak o ekologické vytápění domu.
a

Tip na článek:  Vybíráme stavební firmu v 5 jednoduchých krocích

Kotle na pelety

Pelety jsou skvělou volbou pro ty, kdo nechtějí skladovat nebo zpracovávat palivové dříví. S peletami se snadně manipuluje a můžeme je skladovat ve sklepě, technické místnosti, ale i pod přístřeškem na zahradě. Násypka kotlů na pelety pojme palivo na několik dnů dopředu. Jediná obsluha, kterou kotel vyžaduje, je naplnit jeho zásobník párkrát do týdne.

b

Vše ostatní funguje v plně automatickém režimu a kotel si palivo dávkuje dle aktuální potřeby. Čištění kotle probíhá samočinně a popel se sbírá do mobilního pojezdového zásobníku. Kotle na pelety mohou fungovat i na dřevní štěpku a dokáží vytápět malý rodinný dům, ale i několikagenerační nebo bytové domy.

Automatické kotle na biomasu lze doplnit o solární kolektory a ještě více snížit jejich spotřebu paliva. Zvládnete jimi nejen vytápět, ale i ohřívat teplou pitnou vodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *