Domácí posilovna levně a efektivně

Přibrali jste během posledních měsíců, kdy jsme museli převážně trávit čas doma, nějaké to kilo, o které ani trochu nestojíte? Rádi byste začali cvičit, ale do fitka se vám z nějakého důvodu nechce? Zkuste to pěkně doma.

Poslední měsíce návštěvám fitness center zrovna moc nepřály. Sice už bylo otevřeno, jen málokdo si ale troufnul předplatit si členství. Přeci jen nevíme, jak to bude dál. To vedlo často k tomu, že si lidé zařídili domácí posilovnu a snaží se cvičit doma. Taky o tom přemýšlíte? Poradíme vám, jak na to.

Proč se pustit do cvičení?

Naše tělo pohyb potřebuje, stejně tak hlava. Během cvičení se odreagujeme, zapomeneme na všední starosti, navíc se během cvičení uvolní endorfiny, které navodí pocit dobré nálady. Cvičení taky zvýší naši sebedůvěru a sníží riziko zranění. Vybudujeme si při něm svaly, zesílí nám tělo a podpoří ochranu kloubů a vazů před zraněním.

Víte, že pravidelné cvičení taky zlepšuje metabolismus, což je ve chvíli, kdy máte nějaké to kilo navíc, poměrně zásadní? Vybudováním svalů totiž budete spalovat víc kalorií.

Co nesmí v domácí posilovně chybět?

Domácí posilovna je hitem poslední doby. Pomůže zpevnit a vytvarovat postavu, zvýší sebedůvěru těm, kteří se do fitka stydí jít. Už se nebudete moci vymlouvat, že jste se do tělocvičny nedostali, uděláte něco pro svoje zdraví. Navíc si budete moci zacvičit kdykoli, nebudete platit za vstup, čekat, až se uvolní stroj, který chcete, nikdo cizí na vás nebude koukat.

Zaměřeno na prostor

Ideální by samozřejmě bylo, abyste měli jednu volnou místnost, kde si posilovnu zřídíte. Ta by měla být dobře větraná. Kdo ale takové možnosti nemá, tomu klidně postačí i volný kout v obýváku nebo ložnici.

Tip na článek:  Zabezpečení majetku je jednoduché, stačí ten správný kamerový systém

A co sportovní vybavení?

  • Kdo si bude posilovnu budovat od základu, ten by měl začít u odolné podlahy, která tlumí nárazy. Sáhnout můžete i po různých podložkách a kobercích.
  • Zkuste do místnosti nainstalovat i zrcadlo, ve kterém budete moci kontrolovat, zda cvik provádíte správně a zda máte správné držení těla.
  • Balanční podložka je skvělou pomůckou pro balanční cvičení, napomáhá koordinaci pohybu a schopnosti udržet rovnováhu. Pokud jste na ni ještě necvičili, vsaďte na podložku, u které můžete regulovat množství vzduchu.
  • Posilovací lavice má své místo v každém fitku, i tom domácím. Umožňuje cvičit s jednoručkami i velkou osou, využijete ji i na výstupy a další cviky. Do domácího prostředí je lepší rovná posilovací lavice, kterou můžete i složit.
  • Velmi oblíbený je i běžecký pás, díky kterému můžete běhat kdykoli, bez ohledu na počasí.
  • Kdo se občas potřebuje zbavit napětí, tomu by neměl chybět ani boxovací pytel.
  • Do každé posilovny patří činky a cvičební gumy.
  • K zahození není ani rotoped.
  • Zbývá vám ještě nějaký kousek prostoru? Pak sáhněte po domácí trampolíně, na které může cvičit celá rodina.

Jen cvičení nestačí, je třeba taky dodržovat zásady zdravého životního stylu

Když už se dáte na cvičení s cílem zbavit se přebytečných kil, je třeba tuto snahu podpořit taky dostatkem spánku, zdravou stravou a dodržováním pitného režimu. Do svého jídelníčku zařaďte dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, omezte příjem sacharidů, jezte hodně vlákniny.

Náš tip na závěr: Nebaví vás neustále počítat kalorie? Chcete opravdu shodit přebytečná kila bez jo-jo efektu? Vyzkoušejte keto dietu, která je oblíbená nejen mezi sportovci a celebritami. Kdo nechce přemýšlet, co může a co ne, pro toho tu jsou už hotové balíčky jídel KetoFit na celý den.

Domácí posilovna levně a efektivně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *