Jak sladit textilie v bytě? Pomohou vám jednoduché triky

Jsou to právě textilie, které společně tvoří jedinečný charakter každého interiéru. Prostory bez tkanin jsou už na první pohled nepříjemné, studené a mimo jiné mají také velmi nepěknou akustiku. Je to tím, že se zvuky odrážejí od „tvrdých“ povrchů vytvářejí tak nepřívětivé echo.

Jakýkoliv kousek měkké tkaniny vám může pomoci zcela změnit charakter vašeho domu. A nezáleží na tom, zda vsadíte na již hotové závěsy nebo si necháte ušít doplňky tzv. na míru. A jak na to?

Severní pokoje látka rozzáří

Pokud chcete zařídit severní místnosti, kde je slunce vzácným hostem, můžete je jednoduše prosvětlit pověšením velmi světlé záclony a zakrytím pohovek a křesel velmi výraznými látkami. Dbejte na to, aby se vzory nebo barevné odstíny na textilních doplňcích opakovaly. Všeobecně platí, že každá barva by se měla v interiéru objevit 2-4x, jinak nebude celek působit harmonicky.

Tip na článek:  Převlečte staré okno do nového kabátu

Pozor na malé prostory

Opatrnost při výběru tkanin se naopak opravdu doporučuje v malých místnostech. Právě tady totiž mohou velké vzory a jasné barvy obývací či dětský pokoj opticky zmenšit a zahltit interiér „dojmy.“ Oblíbené kusové koberce by tedy měly být spíše jednobarevné nebo s nevýrazným vzorem.

Naopak při vybavování  větších ploch se opravdu vyplatí sázet na zajímavé kombinace vzorů a barev. Ovšem pravidlo o opakování barvy v prostoru je stejné, jako jsme již uvedli výše.

Další tipy na bytové textilie

Znáte aktuálně oblíbené blackout látky? Hodí se všude tam, kde se potřebujete zbavit slunečních paprsků či rušivého světelného smogu z ulice. Díky hustotu tkaní i použitých materiálům jsou nezbytným doplňkem do ložnice nebo dětského pokoje, a to samozřejmě nejlépe ve formě závěsů a textilních rolet. Jde o novinku na trhu, kterou by si však měli dozajista dopřát všichni milovníci spokojeného a ničím nerušeného spánku. A kde ji poptat? Vsaďte na širokou nabídku textilních doplňků v e-shopu Bytema.cz.

Furniture Room Interior Design - Lucfier / Pixabay
Lucfier / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *