Dálkový odečet se u vodoměrů stává nezbytným standardem

Dost možná vás to také rozčiluje – jedenkrát do roka (někdy i častěji) musíte ve svém bytě strpět návštěvu člověka, který vám odečte několik číslic na vodoměru. Není to v dnešní době zbytečné?

Rozhodně ano, ale jak to změnit? Naštěstí je něco podobného už na obzoru. Možná to nevíte, ale od roku 2027 budou muset být všechny bytové vodoměry vybaveny možností dálkového odečtu. Jiné se vám už tedy ani nevyplatí kupovat. Kromě toho by však vaše bytové vodoměry měly disponovat správnými ochrannými prvky a také vhodně zvolenou třídou přesnosti.

Vyznáte se ve třídách vodoměrů?

Ve hře není jen samotné číslo, ale i poloha vodoměru. Než tedy zamíříte do obchodu, dobře si prohlédněte místo, kam budete vodoměr instalovat a nechte si poradit s potřebnými parametry. Podle písmen A, B a C poznáte, pro jaký průtok je přístroj určen.

  • A zaznamenává od 60 l/h
  • B zaznamenává od 30 l/h
  • C zaznamenává od 15 l/h
Tip na článek:  Sprchové sety jsou moderním prvkem, jenž uspoří místo

A myslete i na teplotní rozsah, pro standardní použití v bytech chtějte modely, které se dokážou popasovat až se 70 °C. Budete tak mít i nějakou tu rezervu navíc, což se vždycky hodí.

Bojíte se chyb? Vsaďte na ochranné prvky

V některých případech můžete svou neopatrnou manipulací vodoměr nechtěně poškodit. A máte-li ve svém bytě nájemníky, pak se samozřejmě může jednat i o úmysl, který má za cíl jediné – zkreslit spotřebu studené a teplé vody. A právě proto by na sobě měly mít všechny kvalitní vodoměry nainstalovány odpovídající ochranné prvky. Musí být antimagnetické, plombované (s číselnou plombou) apod. Jedině tak si můžete být jistí, že opravdu nedojde k žádné nežádoucí manipulaci, na níž byste v konečném důsledku dopláceli vy.

Takové jsou tedy výhody a nevýhody bytových vodoměrů. Pokud ještě stále nad jejich koupí váháte, případně vás zajímají další podrobnosti, navštivte stránky specialistů Vodomery-bytove.cz. Dozvíte se tu vše potřebné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *