Seznamte se s výhodami hliníku na fasádách či roletách

Při stavbě jakýchkoliv budov (ať již komerčních či soukromých) je velmi důležitý především jejich vzhled. Ten je přímo odvislý od estetiky provedení, ovšem měl by jít ruku v ruce také s praktickými vlastnostmi.

Právě proto se dnes stále více odkláníme od tradičních materiálů a hledáme výhody v docela nových vodách. Je totiž nepopiratelným faktem, že od provedení fasády se odvíjí také tepelný komfort a pohodlí uvnitř domu. Což je skutečnost, na kterou bychom neměli zapomínat.

Hliník má své nepopiratelné výhody

Když se řekne hliník, vybavíme si nejspíš na prvním místě především okenní a dveřní systémy. Ovšem stále více se používá i na fasádní systémy, a to nejenom na průmyslových objektech. Naopak, své uplatnění najde i v čistě soukromé sféře. Majitele nemovitostí láká především dlouhý seznam jeho výhod. A co je ve hře?

Hliníkový profil především umožňuje výrobu na míru přizpůsobených fasád různých tvarů a velikostí. Svou roli v tom hraje jeho lehkost i snadná zpracovatelnost. Ne nadarmo se koneckonců používá i při vesmírných letech. Ceněna je také jeho odolnost a dlouhodobá stabilita, na které má největší podíl jeho přirozená ochrana proti korozi.

A nesmíme zapomenout ani na pevnost a spolehlivost tohoto materiálu. Hledáte ty nejvyšší bezpečnostní záruky pro svou fasádu? Pak vsaďte právě na hliník. Ovšem ve hře je také estetika a celková šetrnost k životnímu prostředí, která je v dnešní době velmi důležitá.

Hliník dbá i na ekologii

V této oblasti je důležité zmínit především fakt, že hliník neuvolňuje do svého bezprostředního okolí žádné škodlivé látky. Nenajdete v něm žádné škodliviny ani těžké kovy. I navzdory tomuto faktu však hliníkové fasádní profily nevyžadují opravdu žádnou zvláštní péči (i vzhledem k již zmíněné odolnosti vůči korozi) a přesto zůstávají v perfektním stavu po dlouhou řadu let.

Tip na článek:  Rychlé a moderní podlahy? Vsaďte na anhydrit

V neposlední řadě pak hliník působí jako bariéra proti prostupu tepla, takže se postará o vaše pohodlí během horkých i chladných měsíců. A stejným způsobem odfiltruje také elektromagnetické vlny zvenčí. Díky těmto vlastnostem účinně chrání všechny osoby  v domě a celkově podporuje jejich spokojenost a pohodu.

Hliník se hodí opravdu kamkoliv

Nezáleží na tom, zda chcete hliníkový profil použít pro tvorbu zcela nových fasádních panelů nebo ho naopak plánujete uplatnit spíše ve starých nemovitostech. Oba úkoly zvládne stejně dobře. V druhém případě však musíme vypíchnout jeho opravdu perfektní schopnost izolace stěn. I staré nemovitosti s vysokými tepelným ztrátami tak lze přiblížit dnešním náročným standardům v tomto oboru. Navíc tento způsob izolace zajišťuje i velmi žádané větrání mezi profilem a izolační vrstvou. To pomáhá předcházet tvorbě plísní a degradaci celého systému (tak běžnou třeba  u běžného zateplení z polystyrenu).

Hliník nebo plast? Vybírejte podle kvality

Svou fasádu však můžete bez potíží sladit i s interiérovými systémy, jako jsou například vnitřní (ale i vnější) rolety a další prvky, přispívající k lepší atmosféře v domě. A proč si i v jejich případě vybrat hliník namísto levnějšího plastu? Důvod je jednoduchý. Ve srovnání s hliníkem má totiž běžně používaný plast mnohem horší vlastnosti z hlediska pevnosti, dlouhodobé odolnosti a požární bezpečnosti. Bez nadsázky tak lze hliník označit jako vícegenerační materiál, který opravdu něco vydrží.

Musíte však vsadit na jeho nákup u odborníků. Jedině tak získáte záruku, že bude pro výstavbu vašeho obydlí použit pouze správně zpracovaný kov, po všech stránkách správně nainstalovaný a ošetřený. Ať už patříte mezi firemní nebo soukromé zákazníky, navštivte specialisty Aluprof SA, kteří vám s výběrem toho správného systému odborně poradí. Více se dozvíte na stránkách Aaluprof.eu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *