Hledáte místo, kde budete v létě trávit čas se svojí rodinou? Pořiďte si dřevěnou pergolu

Léto vybízí k tomu, abyste trávili čas venku, a to jak se svojí rodinou, tak i přáteli. Pěkné chvíle však dokáže zkazit nepříznivé počasí v podobě deště či bouřky. Právě proto se na tuzemských zahradách objevuje čím dál tím více dřevěných pergol, které dokážou tento problém jednoduše vyřešit.

Pergola není altán

Rozmary počasí dokážou občas potrápit každého – byla by však škoda, kdybyste kvůli mírnému dešti trávili svůj volný čas zalezlí doma. I to má své řešení, kterým je nová pergola. S její pomocí se můžete jednoduše chránit před deštěm či větrem a užívat si ničím nerušené chvilky se svými blízkými.

I když jsou zahradní pergoly dřevěné a v mnohém se podobají altánům, ve své podstatě se jedná o dva různé pojmy. Zahradní altán dřevěný se od pergoly liší především tvarem střechy, která je zpravidla na všech stranách zkosená. Ve fantazii se meze nekladou a současnosti se můžete setkat s různými kombinacemi pergol a altánů.

Tip na článek:  Vybíráme zahradní nábytek: Zvolit plast, dřevo, beton nebo kov?

Zaměřte se hlavně na odolnost

Jelikož je pergola dřevěná, měli byste před její stavbou dbát na to, aby byla opravdu odolná. To vám dokáže zajistit pouze kvalitní dřevo, mezi které se řadí například smrk, modřín či borovice. Výběr se většinou řídí podle toho, kolik chcete do stavby investovat. V každém případě se rozhodně nevyplatí šetřit – čím kvalitnější stavba bude, tím delší životnost vám nabídne.

Nechte si vytvořit pergolu na míru

Pokud se neřadíte zrovna mezi zručné kutily, nebo vám nevyhovuje nabídka již sestavených pergol, můžete si ji nechat vytvořit na míru. Tuto službu nabízí například česká firma Pergola-dřevěná s.r.o., která má dlouholeté zkušenosti s dřevěnými stavbami všeho druhu. Ve své nabídce má nejen pergoly, ale i altány a přístřešky na auto. Kromě toho nabízí i možnost dovozu jednotlivých dílů přímo k vám domů, přičemž finální stavbu můžete dokončit vy sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *