Rekonstrukce a pokládka podlah – jak na to?

Jednou z nejdůležitějších částí pokoje je nepochybně podlaha, která se stará nejen o váš komfort, ale zajišťuje i potřebnou tepelnou izolaci. Každá podlaha má však určitou životnost, což znamená, že se jednou budete muset chtě nechtě pustit do její rekonstrukce. Jak na to?

Pokládka podlahy svépomocí, nebo raději od profesionálů?

V první řadě byste se měli rozhodnout, zda se chcete do rekonstrukce podlahy pustit své pomocí, nebo si raději na pomoc přivoláte profesionální firmu. Pokládka podlah může být totiž někdy i pořádně náročná. Stačí, když uděláte pár špatných kroků a výsledek může být úplně jiný, než jaký jste očekávali. Pokud se tedy zrovna neřadíte mezi zručné kutily, nechte si poradit.

Věnujte pozornost výběru správné podlahy

Pokud chcete, aby vám vaše podlaha sloužila opravdu dlouho, měli byste se zaměřit zejména na její výběr. Jen díky němu si můžete být jistí, že se nebudete muset pustit do další rekonstrukce o pár let později. Vybírat se vyplatí mezi kvalitními podlahovými krytinami jako jsou například laminátové podlahy.

Tip na článek:  Vybíráme kusové koberce: Jak nešlápnout vedle?

Ty jsou známé svojí odolností a nízkými požadavky na údržbu. Jestliže si nevystačíte s průměrem, určitě pro vás bude vhodná pokládka korkových podlah Tábor. Korkové podlahy jsou také velmi odolné a fungují i jako skvělá tepelná izolace. Kromě toho je i hypoalergenní, díky čemuž ji je možné použít například v dětském pokojíčku.

Koberce se stále těší velké oblibě

Pokud dbáte na design, určitě by vám neměl uniknout stále rostoucí trend, kdy se do módy opět vrací koberce. Ty je možné pořídit v různých velikostech a provedeních. V případě, že se rozhodnete jeden takový pořídit, pravděpodobně vám přijde vhod pokládka koberců.

S tou vám ráda pomůže česká firma TEPO-LD, která nabízí i odbornou pokládku podlah. Její specialitou je však i renovace schodů Tábor, kdy dokáže staré schodiště zrekonstruovat tak, že bude vypadat jako úplně nové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *