Stavba terasy svépomocí za pár dní. Jak na to?

V současnosti se již téměř žádná zahrada neobejde bez pořádné terasy, kde tráví většina lidí velkou část svého času. Její výstavba od profesionálů se vám může i pořádně prodražit, a proto je v mnoha případech lepší se pustit do její stavby svépomocí. Jak na to?

Správný podklad je základ

Pro stavbu terasy je nejdůležitější správný podklad, na kterém bude terasa sedět a dostane i potřebnou stabilitu. V opačném případě by mohla přijít vaše práce vniveč, poté co by se terasa sesula pod svojí vlastní tíhou.

Terén je tedy nejprve nutné pořádně urovnat a až poté se pustit do úpravy podkladu. Ideální je například beton, ale vystačíte si i se štěrkem. K vyrovnání případných nerovností můžete poté využít rektifikační terče.

Zaměřte se na konstrukci celé terasy

Jedině pevná konstrukce vám zaručí, že vám vaše terasa vydrží dlouhá léta. Zaměřit byste se měli zejména na kvalitní dřevo, díky kterému můžete výrazně prodloužit životnost terasy. I kvalitní materiály však může ohrozit vlhkost.

Tip na článek:  Zkontrolujte okapy dokud je čas

Ta se nejraději usazuje na místech, kde se dotýkají části konstrukce s terasovými prkny. S tím vám mohou pomoci distanční podložky, které vytvoří mezi spoji menší mezeru, díky které může dřevo lépe a rychleji schnout.

Dejte přednost kvalitě před kvantitou

Jak již bylo řečeno, při stavbě terasy byste měli vybírat především kvalitní materiály, které vám zaručí, že vaše terasa bude odolná vůči vnějším vlivům a tím pádem i déle vydrží. Většina lidí však stále raději vsází na kvantitu než na kvalitu, což se samozřejmě odráží i na životnosti zahradních staveb.

Velkou chybou je například výběr levných vrutů, které často podléhají korozi. Mnohem lepší volbou jsou nerezové vruty, které jsou odolné vůči vlhkosti. Pokud si nevíte rady, kde všechen materiál a příslušenství nakoupit, můžete se obrátit na českou firmu Gardina.cz. Ta za svoji patnáctiletou praxi ve stavbě teras nabrala dostatek zkušeností, díky čemuž vám bude schopná poradit i s výběrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *