Jak vybrat podlahu, která vám bude vyhovovat?

Výběr podlahy je jedním z nejdůležitějších kroků při stavbě či rekonstrukci. Odvíjí se od ní totiž nejen vzhled celé místnosti, ale především to, jak se vám v ní bude žít. Na trhu však můžete najít hned několik typů podlah, které disponují různými vlastnostmi.

Dlouhou životnost vám zaručí dřevěná podlaha

Za pomyslnou klasiku mezi podlahami je považována nepochybně plovoucí podlaha a dřevěná podlaha. Dlouhou životnost vám nabídne pouze druhá varianta, která dokáže vydržet v téměř nepozměněném stavu až 20 let. Po jejich uplynutí je však podlahu možné nechat kdykoli přebrousit, čímž se její životnost ještě prodlouží, a to i o dalších 10 a více let.

Laminátová podlaha – rychlé řešení za pár korun

Pokud se vám líbí plovoucí podlaha, ale vadí vám její nízká odolnost, určitě vám přijde vhod laminátová podlaha. Ta se v mnohém podobá plovoucí podlaze, přičemž disponuje vrstvou laminátu, která podlahu chrání před poškozením či poškrábáním. Položení podlahy z laminátu vás navíc bude stát výrazně méně než u jiných typů podlahových krytin.

Tip na článek:  Perský koberec jako skvělý doplněk interiéru

Vinylová podlaha pro jednoduchou údržbu

Velké oblibě se těší i vinylové podlahy, které nabízí široký výběr designu, ale i velmi nízké náklady na pořízení a pokládku. Vyráběna je z měkkého plastu, což sice nazdvihne zarputilé ekology, ale potěší vaši peněženku. Její největší výhodou je lehká údržba, díky čemuž se vyhnete dlouhým hodinám stráveným mytím podlahy a jejím leštěním.

Pokud vám neučarovala vinylová podlaha, zkuste vsadit na PVC podlahy, které disponují o trochu jinými vlastnostmi. Na rozdíl od vinylu je PVC mnohem měkčí, ale i teplejší. V jeho prospěch vypovídá i vysoká odolnost, díky čemuž se hodí především do místností, kde dostává podlaha pořádně zabrat. Může se jednat například o chodbu, kuchyň nebo i koupelnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *