Inteligentní domácnost: Jak vám může pomoci se zabezpečením celého domu?

Inteligentní domácnosti se za několik pár let staly doslova hitem, přičemž jejich prvky již najdete téměř v každém domě. Kromě chytrých televizí a spotřebičů, které můžete ovládat přes svůj smartphone, vám však dokáže inteligentní domácnost nabídnout i dokonalé zabezpečení vašeho domu.

Inteligentní domácnost není jen o chytrých spotřebičích

Ještě před několika lety byly domy, které se umí sami o sebe postarat, výmyslem science fiction filmů a seriálů. Doba se posunula vpřed a my ve svých domácnostech můžeme využívat všechny výhody současných technologií. Postupem času se tak zavedl pojem inteligentní domácnost. Ten pod sebou shrnuje všechna zařízení umístěná v domě, která jsou připojená k internetu a můžete je ovládat pomocí svého mobilního telefonu.

Chraňte svůj dům před nečekanými návštěvníky

Většina lidí si inteligentní domácnost spojuje právě s chytrými spotřebiči, které však tvoří pouze její malou část. Kromě nich do ní totiž spadá například ovládání rolet, termostatu či světel, ale i zabezpečovací systémy. S jejich pomocí můžete jednoduše ochránit váš dům před nečekanými návštěvníky. V jejich výbavě můžete najít například propracované alarmy, čidla či celé kamerové systémy. Navíc s jejich nainstalováním si poradí téměř každý, díky čemuž ušetříte i část nákladů.

Tip na článek:  Dvakrát měř a jednou řež platí pro výběr závěsů a záclon dvojnásob

Vsaďte na IP kamery

Pokud chcete mít přehled o tom, co se děje uvnitř i okolo vašeho domu, určitě vsaďte na IP kamery. Ty disponují několikanásobně lepším obrazem, a i dalšími funkcemi, které určitě využijete. Většina variant je vyráběna i s nočním viděním, takže budete mít o všem přehled i v noci. Mimo to můžete kameru ovládat v reálném čase skrze svůj mobilní telefon. Strach nemusíte mít ani z případné ztráty záznamu, který se automaticky ukládá na cloudové uložiště. Nemůže se tak stát, že by například zloděj mohl nahrané záznamy vymazat nebo odcizit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *