Byt, nebo dům? Obojí má svá pro i proti

Rozhodli jste se, že si splníte se o vlastním bydlení, ale narazili jste na bariéru v podobě dilematu mezi bytem a rodinným domem? Bude pro vás a vaše nejbližší vhodný byt, nebo domek se zahradou? Obojí má své výhody i rizika, rozhodnutí je proto otázkou individuálních požadavků a specifických potřeb jednotlivců. Přesto se vám pokusíme nastínit benefity obojího.

Rozhodnutí není snadné, roli hraje snad až příliš mnoho kritérií. Tím spíš, když developerské projekty Praha cílí na zájemce o byty i rodinné domy.

Soukromí a anonymita

Největší výhody domku patří větší míra soukromí než v bytě. Sousedi jsou přeci jen o něco dále než za zdí – minimálně za hranicí pozemku. Můžete si pouštět hudbu nahlas, vyměňovat si názory s ostatními členy rodiny a dělat spoustu dalších věcí, které by vaši sousedé neměli slyšet. Ale stačí to? Zatímco uvnitř domu budete před zvědavci chránění, na zahradě vidět budete a nezbude vám, než pozemek obehnat pořádným plotem.inspiracenabydleni.cz_finep_cz_01

Tip na článek:  Podlahové krytiny dotvoří vybraný styl bytu

Ve prospěch bytu hraje větší anonymita. Osazenstvo bytových domů se průběžně mění a obyvatelé se často vůbec neznají. O zástavbě rodinných domů to samé bohužel říct nelze. Narazíte-li na špatné sousedy, mohou vám život pořádně znepříjemnit.

Zahrada může být k nezaplacení

O domy na prodej v Praze je v posledních letech zvýšený zájem, protože lidé opět objevují kouzlo vlastní zahrady. Může na ni stát bazén, poslouží jako výběh pro psa a v neposlední řadě umožňuje pěstování zeleniny a ovoce. Na druhou stranu vyžaduje péči, jinak by se brzy proměnila na divokou buš.inspiracenabydleni.cz_finep_cz_02

Byt vám nepřidělá zbytečné starosti

Nové byty v Praze nabízí naprosto bezproblémový provoz. Stačí se nastěhovat a je to. Když je „něco“ špatně ve společných prostorách objektu, o nápravu se postará správce. Oproti tomu je v rodinném domku pořád co dělat. Jakmile dokončíte úpravy jednoho, můžete se vrhnout na další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *