Perský koberec jako skvělý doplněk interiéru

Perský koberec jako skvělý doplněk interiéru
Perský koberec jako skvělý doplněk interiéru

Jde o klasiku a zároveň dobrou investici, která s postupem času získává na hodnotě – pokud už na počátku vsadíme na správného koně, a navíc se o svého peršana dobře staráme. Opečovávaný kousek je tak možné bez potíží dědit z generace na generaci, aniž by tím jakkoli utrpěly jeho vlastnosti.

Kde se vlastně vzal perský koberec?

Za původem peršanů musíme zamířit do Íránu. Ještě dnes se tkaním těchto osobitých uměleckých děl živí přibližně dva miliony obyvatel této země a každé tržiště doslova přetéká rozmanitými barvami a vzory. Za výhodnými nákupy sem však cestovat nedoporučujeme. Nejste-li mistry ve smlouvání nebo nevíte, na jaké ukazatele kvality si dát pozor, můžete za svůj suvenýr z cest snadno zaplatit mnohem více, než za srovnatelný výrobek v některém z českých specializovaných e-shopů.

Jak poznat dobrého prodejce?

A právě vhodným místem k nákupu pro perský koberec bychom měli začít. Rozhodně se vyhněte nejrůznějším překupníkům. Raději se zaměřte na tyto body:

  • délka působení na trhu,
  • široká nabídka doprovodného zboží – např. hedvábné koberce, chubi, kazaky, apod.,
  • poskytování odborných služeb, jako je čištění nebo oprava vašeho perského koberce
  • odborné poradenství při výběru,
  • důraz na ruční vazbu koberců,
  • certifikát o pravosti původu u každého koberce.
Tip na článek:  Aktuální trendy do ložnice jsou zajímavým mixem tradice a modernosti

Renomovaný obchodník vám rád prozradí, kolik uzlíků najdete na jednom centimetru koberce, nebo zajistí koberec prakticky jakékoliv velikosti na přání. Tam, kde se zdráhají vyjít vstříc vašim osobitým požadavkům, téměř jistě dobrého peršana nekoupíte.

Chtějte bonusy k nákupu

Teď nemáme na mysli drobné dárky, ale spíše nadstavbové služby. Například perské koberce – Buchara.cz vám pomohou vybrat ten správný koberec on-line jen díky fotografii vašeho interiéru. Je rovněž možné domluvit se na instalaci zvolených kusů koberců přímo v interiéru a posouzení vhodného modelu přímo na místě.

A jestliže se přece jenom se svou volbou netrefíte, dostanete garanci bezplatné výměny do jednoho měsíce od nákupu. Spoustu zajímavostí nejenom o perských kobercích se pak dozvíte na e-shopovém blogu. Pozvěte i vy do svého domova kousek orientu v té nejlepší kvalitě prostřednictvím firmy s více než 20letou zkušeností!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *