Židle k počítači a části židle

Židle k počítači a části židle
Židle k počítači a části židle

Nábytek do kanceláře zahrnuje i kancelářský stůl a k němu nesmí chybět ani kancelářská židle, která by měla mít určité části a funkce. Některé části jsou součástí konstrukce každé kancelářské židle, jiné jsou ale volitelné. Zkuste sedět ergonomicky a židli si snadno přizpůsobte podle své anatomie.

Bederní opěrka a opěrka hlavy

Opěrka hlavy slouží k občasnému opření hlavy, kdy uleví vaší krční páteři a dopřeje vám krátký odpočinek. Měla by být posuvná pro snadné nastavení podle potřeby. Bederní opěra je jednou z nejdůležitějších částí kvalitní kancelářské židle. Poskytuje oporu bederní páteři, a pokud má i výškové nastavení, splní svůj účel, i když je každý uživatel jinak vysoký. Některé opěry lze posouvat dopředu a zase zpět. Opěra zabrání prohýbání, bolestem zad a nesprávnému držení těla během sezení.

Područky jako podpěry pro ruce

Područky přinášejí úlevu pro naše ruce. Kdykoliv si můžete odpočinout od práce a to oceníte zejména při dlouhé pracovní době. Opěrky rukou by měly umožňovat výškové nastavení, aby si je každý uživatel přizpůsobil na míru. Uleví vaším rukou, pažím a dokonce i šíji a ramenům.

Tip na článek:  Nenahraditelný pomocník - sněhové frézy

Nestavitelná výška sedáku a mechanismus Up – Down

Nastavit si sedák podle potřeb je důležité. Lze si židli výškově přizpůsobit k pracovnímu stolu i k výšce postavy. Některé sedáky se dají posouvat i dopředu a dozadu. Dokáží se přizpůsobit délce nohou, abyste mohli sedět zdravě. Mechanismus Up – Down vám dovolí zvednout nebo snížit opěradlo i područky.

Otáčecí mechanismus

Otáčecí mechanismus poslouží ke snadnému pohybu na pracovišti. Pohodlně se otočíte na celé židli, nemusíte zbytečně vytáčet trup, namáhat krční, šíjové i zádové svaly. V kanceláři budete mít snadno vše při ruce. Kvalitní židle k počítači nebo kancelářské křeslo má dobrý otáčecí mechanismus i kolečka.

Kvalitní píst a kříž

Píst spojuje kříž s kolečky. Propojený podvozek s mechanikou židle umožňuje nastavit výšku celé židle. Kříž je základna, na které je píst umístěn. Je většinou pětiramenný a na něm jsou kolečka. Kříže jsou z různých materiálů, plastu, kovu či nylonu. Kříž volte podle zatížení židle. Plast poslouží pro každodenní použití, nylon je mnohem odolnější a kov je vůbec nejkvalitnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *