Vybíráme kusové koberce: Jak nešlápnout vedle?

Vybíráme kusové koberce: Jak nešlápnout vedle?
Unsplash / Pixabay

Klasickým velkoformátovým kobercům odzvonilo! Nyní jsou v módě kusové koberce. Důvodů, proč si lidé vlastně koberec do interiéru pořizují, je hned několik. Primárně jde pochopitelně o komfort a teplo od nohou. Pro některé je také důležité snížení kročejové hlučnosti, k němuž správně zvolený koberec také nemalou měrou přispívá. Dávno pryč jsou doby, kdy koberce ve velké míře vyhazovaly domácnosti, v nichž se nacházel alergický člen. Díky moderním metodám a inovativním materiálům vznikají koberce, které jsou vhodné i pro alergiky. Jejich výhody jsou ovšem mnohonásobně obsáhlejší. Pojďme se na ně společně podívat a řekněme si, jak vlastně takové designové koberce do bytu i domu vybrat.

Výhod koberců je nespočet

Nejen snížená hlučnost, kterou ocení zejména lidé bydlící pod vámi, ale také perfektní termo-izolační vlastnosti přispívají k oblibě koberců. Ti, kdo dali přednost plovoucím podlahám či kachličkám, se neustále potýkají s poletujícími chuchvalci prachu a nečistot a věčně zapnutým vysavačem. To u interiérů, které jsou vybavené koberci, nehrozí. Žádná poletující prachová klubka, žádné nečistoty! Koberec jednoduše čas od času vysajete a opět se můžete těšit z jeho krásy. Pokud navíc dáte přednost kusovým kobercům, můžete pokoj či jeho část opticky rozdělit nebo zvýraznit. Proto jejich obliba rok od roku stoupá.

Tip na článek:  Nenahraditelný pomocník - sněhové frézy

Jak takový koberec vybírat?

V první řadě je nesmírně důležité, aby vzor, stejně jako barva koberce, odpovídal vašim představám a preferencím. Ideální je, pokud bude koberec se zbytkem pokoje ladit nebo mu bude naopak dominovat. Dnes již máte nepřeberné možnosti vzorů, tkanin i barev. Ve finále tak jde pouze o to zvolit odpovídající rozměry a kombinaci, která se bude do vymezeného prostoru hodit. Při výběru koberců sázejte především na jejich kvalitu a nesnažte se přehnaně šetřit. Mějte na paměti, že koberec z nekvalitních materiálů příliš krásy nepřinese a za pár měsíců ho budete stejně měnit za nový.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *