Jak vybrat správnou matraci

AlexVan / Pixabay

Kvalitní spánek představuje drahocennou investici do našeho zdraví, stejně tak jako kvalitní postel s dobrou matrací představuje drahocennou investici do našeho spánku. Pokud patříte k lidem, kteří mají stále větší problémy s bolestmi zad, příliš nesportují a jsou vystaveni velkému stresu, pak byste měli začít přemýšlet nad výměnou matrace. Přispějete tak nejen zdraví vašich zad, ale také si dopřejete nebeský spánek bez starostí a bez bolestí. Pojďme se proto společně podívat, jak si takovou matraci vybrat.

Postel je o designu, matrace o zdraví

Stěhujete se do nového či rekonstruujete? Vybavujete svou novou ložnici a sháníte designovou postel? Pak nezapomeňte na to, že při výběru postele je nejdůležitější výběr matrace, nikoliv rámu. Rám totiž hraje důležitou roli pouze v designu pokoje, kdežto matrace hraje významnou roli v kvalitě spánku a v kvalitě našeho zdraví. Nejen z toho důvodu bychom při jejím výběru neměli dbát pouze na cenu, přestože je velice důležitá, ale měli bychom se zaměřit i na další aspekty, jako je použitý materiál či tvrdost.

Rozměry matrace

Předtím, než se vypravíte do obchodu vybrat si matraci, měli byste zjistit, jak velkou matraci budete potřebovat. K tomu bude zapotřebí změřit rám postele. Pokud ale žádný rám postel ještě nemáte, protože máte v plánu postel teprve kupovat, pak vám můžeme doporučit, abyste postel koupili před matrací, popřípadě společně.

Tip na článek:  5 důvodů, proč začít s krabičkovou dietou

Tvrdou, nebo měkkou

Prvním a nejdůležitějším aspektem při výběru matrace je její tvrdost či měkkost. Problém však je, že není jednoznačná odpověď na to, zdali je pro zdraví člověka lepší spíše tvrdá nebo spíše měkká matrace. Vhodná míra tvrdosti/měkkosti totiž záleží na naší tělesné konstrukci, tzn. pro štíhlého člověka je vhodná spíše měkčí matrace, kdežto pro statnějšího jedince je lepší středně měkká až středně tvrdá matrace. Dále však záleží i na zdravotním stavu a poloze našeho spánku.

Na co nezapomenout?

Při výběru matrace bychom dále neměli zapomenout na důležitou volbu vhodného materiálu, ze kterého je vyrobena. Nezáleží totiž jen na našich osobních preferencích a designu, ale opět jde i o zdravotní stav. Tak například lidem s bolestmi zad či kloubů svědčí spíše matrace z paměťové hmoty, alergici si pak zaslouží matraci s antibakteriálními vlastnostmi. V neposlední řadě pak nutno dodat, že stejně důležitým prvkem, který přispívá zdravému spánku, jsou i rošty.

Pokud si i vy chcete dopřát nebeského a zdravého spánku, pak navštivte internetový obchod modernispani.cz, kde na vás čeká atraktivní akce matrace 1+1 zdarma.

Unsplash / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *