Zdravý spánek jako vhodná investice

Jan-Mallander / Pixabay

Problémy s bolestmi zad trápí v posledních letech čím dál více lidí, přičemž jejich příčin je mnoho. Jednou z nich je špatné sezení v kanceláři, nošení těžkých nákupních tašek a notebooků, stejně tak jako nevhodná matrace. Nejčastějším důvodem je přitom právě posledně jmenované. Pojďme se proto nyní společně podívat, jak si vybrat kvalitní matraci a dopřát si tak nejen nebeského spánku, ale také pevného zdraví bez bolestí.

Na matraci se nezapomíná!

Snad každý si již někdy kupoval postel a většina z nás se při jejím výběru zaměřila spíše na design jejího rámu v kombinaci s cenovou nabídkou. Jenže daleko důležitější částí postele, která však není téměř vidět, je matrace. Pravdou totiž je, že postel jako taková poslouží jenom designu pokoje a polahodí našemu oku, kdežto matrace představuje drahocennou investici nejen do spokojeného a ničím nerušeného spánku, ale hlavně do kvality našeho zdraví. Nejen z toho důvodu bychom na ni neměli zapomínat a při jejím výběru bychom měli dbát na několik aspektů.

Tip na článek:  Hakomatic - kvalitní podlahové mycí stroje do každého provozu

Na co dbát při výběru matrace?

Předtím, než budete zvažovat další aspekty výběru matrace, měli byste vědět, jak velkou matraci budete potřebovat. A to nezjistíte jinak, než že si jako první vyberete rám postele, který si následně změříte. Avšak nejdůležitějším aspektem při výběru kvalitní matrace je poměr její tvrdosti a měkkosti. Problémem však je, že neexistuje jednoduchý návod na to, jak tvrdou či měkkou matraci si vybrat. Při výběru vhodné matrace tak budete muset zvážit svoji tělesnou predispozici (pro štíhlé se hodí spíše měkčí matrace, pro statnější spíše středně tvrdá), zdravotní stav a polohu spánku (pro spaní na zádech je lepší tvrdší matrace). V neposlední řadě je důležitý i materiál, z něhož je matrace vyrobená (antibakteriální pro alergiky, paměťová hmota pro bolesti zad).

Kde vybírat?

Pokud toužíte po kvalitním spánku a pevném zdraví a nevíte, kde vybírat, pak navštivte internetový obchod mpzdravyspanek.cz, kde najdete pestrou nabídku matrací a kde na vás čeká i atraktivní akce matrace 1+1 zdarma. Vybírat zde můžete i pro vaše zdraví neméně důležité rošty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *