Zahradní altán – nůžkové nebo klasické provedení?


Zahradní altán je dnes skvělou možností, jak můžeme na naší zahradně vytvořit potřebné zázemí, které se bude hodit třeba oři odpočinku, v rámci zahradní párty, nebo jako místo, kde si budou hrát děti. Altán je dnes možností, jak své hosty a další návštěvníky zahrady ochránit. Primárně nás altány ochrání před:

  • Deštěm
  • Slunečním svitem
  • Větrem

Přidejme také informaci o tom, že zahradní altán s kovovou konstrukcí dnes můžeme pořídit hned ve dvou konkrétních provedeních. Tím prvním je klasická konstrukce, zatímco v druhém případě se jedná o takzvané provedení nůžkové konstrukce. Podívejme se tedy na to, jak se takové zahradní altány od sebe vlastně liší.

Jak je to s konstrukcí, kterou zahradní altán nabídne?

Začneme tím, jak každý takový kovový zahradní altán vypadá. Začít musíme klasickou konstrukcí, která je v daném směru jednoduší. Dané zahradní altány jsou spojeny především s tím, že se jedná o řešení spojené z několika tyčí, které se postupně spojují a při demontáži následně rozpojují. Naopak řešení nůžkové je unikátní v tom, že se jedná o spojený kus, který je pomocí systému důmyslných nýtů a dalších prvků připraven k použití. Z hlediska hmotnosti je určitě lehčí konstrukce klasická.

Kvalitní materiály jsou základ

Určitě je třeba v souvislosti s konstrukcí uvést to, že dnes dominují kvalitní a přitom lehké materiály. Ty zajistí nejenom jednoduchou přepravu i montáž, ale i celkovou životnost a třeba i odolnost proti korozi.

Náročnost montáže a demontáže

Nyní pojďme na rozdíl, který se týká samotné montáže a demontáže, kterou zahradní stany a altány vyžadují. Zde se dotkněme výše popsané charakteristiky, ze které je poměrně jasně patrné, že složitější variantou je klasika. Je totiž nutné jednotlivé části nejprve správně spojovat a tak z nich postupně vytvářet onu potřebnou a nezbytnou konstrukci. To může být náročné na čas, ale také na samotnou přípravu.

Tip na článek:  Rychlá půjčka bez registru a doložení příjmu - finpujcka24.cz

Na druhou stranu kovový altán v nůžkovém provedení je v tomto směru velmi jednoduchou volbou. A to z toho důvodu, že ho pouze stačí roztáhnout a konstrukce je připravena k instalaci plachty. Je tedy jasné, že tento skládací altán postavíme, ale i složíme jednoduše a rychle.

Ceny se liší

Dotkněme se také cenového hlediska, které je také neméně důležité. Zde určitě dominuje levnější klasika. Zvláště, když je to zahradní altán výprodej, který můžeme pořídit za zlomek původní ceny. Nůžkové provedení je v tomto případě vzhledem k samotné konstrukci zkrátka dražší. Na druhou stranu i zde najdeme zahradní altány se slevou, což může být cesta k tomu, kdy nebudeme nuceni investovat plnou cenu, ale postačí nám třeba o několik desítek procent míně peněz.

Jak je na tom kvalita?

Ta je rozhodně srovnatelná. U obou řešení si můžeme být jisti, že nás nezklame. Pamatujte však na to, že zahradní altán kovový může být od různých výrobců a z různých materiálů. Půjdeme-li cestou kvality, můžeme si být jisti, že zklamáni nebudeme. A to s ohledem na:

  • Kvalitu a barevnou stálost plachty
  • Celkovou životnost
  • Odolnost použitých materiálů

Zahradní altány a konkrétní rozměry

Co má jak skládací altán, tak ten klasický také stejné, to jsou i různé rozměrové varianty. Pokud vybíráte nepromokavé zahradní stany altány, máte dnes možnost vybírat z celé řady možností. A to s jak nejmenší, o rozměrech třeba 3×3 metry, tak i větší o rozměru 3×9 metrů, nebo ty největší, kde nemusí být problémem ani konstrukce 6×12 metrů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *