Známe hlavní podmínky oddlužení

Insolvence a oddloužení
marc87 / Pixabay

Začali jste vcelku aktivně přemýšlet o oddlužení, které by se tak mohlo stát cestou z vašich dluhů? Pokud ano, můžeme se společně podívat na několik základních podmínek, které se k němu vážou.

Začneme tím, kdo si vlastně může o oddlužení požádat. Zde platí, že by se mělo jednat výhradně o fyzickou osobu, která má alespoň dva závazky. Ty musí být u různých věřitelů a musí být také po splatnosti. Co však roli rozhodně nehraje, to je jejich výše, protože ta může být skutečně libovolná. Řešit lze tedy drobnější, stejně jako skutečně vysoké dluhy.

U oddlužení je možné řešit různé typy dluhů

V minulosti byl celý postup zaměřený výhradně na řešení dluhů osobních. Tak je tomu samozřejmě i do současné doby. V některých případech ale může dojít i k tomu, že oddlužení dokáže vyřešit také dluhy podnikatelské. Je však třeba jít cestou, která je spojena nejdříve s eliminací dluhů v rámci firmy a následně v rámci samotné fyzické osoby. Na co bychom také neměli zapomínat, to je i fakt spojený s tím, že by dluhy neměly vzniknout záměrně. Tedy za účelem toho, že se zadlužíme schválně, abychom následně využili tuto metodu k eliminaci našich dluhů.

Tip na článek:  Výběr oken zařiďte včas před začátkem rekonstrukce. Jak na to?

Splácet v rámci insolvence lze dvěma způsoby

Prvním z nich je klasický splátkový kalendář, u kterého máme díky pětiletému období jistotu nižších měsíčních splátek. Druhá možnost je spojena s tím, kdy hradíme dluhy pomocí mimořádných splátek. Peníze na ně získáme prodejem našeho majetku. I to dnes insolvence umožňuje. Stejně tak nezapomínáme na jednu důležitou výhodu, kdy nám může být až 70 procent dluhů odpuštěno. A to v případě, že během pěti let uděláme vše proto, abychom zaplatili co nejvíce. A poslední podmínkou je to, že o daný osobní bankrot můžeme požádat jenom jednou za život. Tedy že nám může být daná možnost pouze jednou v životě schválena. A to jako ochrana před zneužíváním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *