Díl druhý: Výmalba bytu – kam se které barvy (ne)hodí

Výmalba bytu
geralt / Pixabay

Dozajista Vás už nudí fádní bílé zdi bez nápadu. Vyzkoušejte nějakou atypickou barvu, fantazii se meze nekladou, i když… jistá pravidla platí i zde.

Červená, barva, jež dává jasně najevo svoji energii, sílu, moc, ale také nebezpečí, pocit lásky, výbušnosti. V žádném případě nepatří do dětských pokojíčků, vyvolává totiž v našich potomcích přílišnou agresivitu a nervozitu, roztěkanost, to vše ale především ve velkém množství, naopak, vymalujete-li pouze část stěny touto barvou, docílíte zvýšení pozornosti a aktivity.

Modrá – posel klidu, barva oblohy, ticha, přívětivosti. Dobře se hodí do ložnice, protože má uklidňující účinek. Vyhněte se použití modrých tónů v kuchyni nebo v jídelně, jelikož potlačují chuť k jídlu.

Žlutá a oranžová, dvě podobné barvy, jež přináší pocity svobody, uvolnění, souladu, veselosti a otevřenosti. Odstíny těchto dvou barev se budou vyjímat v dětském pokoji a v pracovně, protože pozitivně podněcují myšlení a schopnost soustředit se. Avšak všeho moc škodí. Na žlutou a oranžovou zapomeňte, máte-li doma hyperaktivní dítě, které by se v místnosti plné podobných odstínů ještě více rozdivočilo, než běžně mívá ve zvyku.

Tip na článek:  Sněhové frézy Vám pomohou s hromadami sněhu 2

Jistě, že toto byl jen stručný souhrn hlavních barev, jež se v domácnostech objevují. Ve zkratce tedy platí, že do dětských pokojů patří barvy jako žlutá, oranžová, zelená a samozřejmě bílá. Nic nepokazíte použitím bílé, červené či černé barvy v obývacích pokojích. V jídelně se v každém případě vyhněte modré barvě, kde se naopak ujme, je každá ložnice. Ale i zde platí, že všeho s mírou. Hodně štěstí se správným výběrem té Vaší vhodné barvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *