Díl první: Slupovací barvy na sklo – levná výzdoba nejen skleněných ploch

Jistě jste už slyšeli o kutilské záležitosti, jež zažívala svůj boom před několika lety, ale pomalu se opět začíná hlásit ke slovu, o slupovacích barvách na sklo. Pokud netušíte, co si pod těmito třemi slovy představit, čtěte dále, kde je tato specifická odrůda malby detailně popsána.

Slupovací barvy, kde pořídit a jak vůbec vypadají

Představte si lahvičku o objemu několika desítek mililitrů naplněnou hustou barvou, které se po zaschnutí na igelitu, skle a dalších obdobných plochách dá snadno sejmout z podkladu a přelepit takřka na cokoli. V papírnictví tento výrobek hledejte pod názvy slupovačky, Windowart či Window Color – z anglických označení pro okno window, umění art a barvu color. Ve výsledku překlad dá jasnou představu, o co se jedná – o barevném umění – nejen – na oknech.

Nejen okno ozdobí pestrobarevná dílka

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit kromě klasického lepení hotových zvířátek, budov, a kdo ví čeho, nejen po skle, ale především si takto můžete zkrášlit fádní kachličky v koupelně a především na WC. Věřte nebo ne, prostory hned dostanou novou dimenzi. Z bílého, nezajímavého pokoje se rázem stane pestrobarevný, ale ne kýčovitý, svět plný kreslených postaviček, nejrůznějších dopravních prostředků, zkrátka všeho, co Vy nebo Vaše dítě vytvoříte.

Tip na článek:  Kvalitní vybavení bytu nemusí být drahé

Tento typ umění dokáže kromě oživení míst navíc také zaznamenat pokroky Vašeho dítěte. Nejprve začnete tím, že obrys, jenž se kreslí konturou, budete předkreslovat Vy a Váš potomek jej poté dohotoví vybarvením, ale postupem času, jak budou plynout roky, se zlepší technika Vás obou. Z původně kostrbatých pejsků a kočiček budou rázem obrázky jako od mistra oboru.

V dalším díle se dozvíte, jak začít s tvorbou oslnivých slupovacích obrázků, či kam vyrazit pro nápady na předlohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *