Díl první: Slupovací barvy na sklo – levná výzdoba nejen skleněných ploch

Jistě jste už slyšeli o kutilské záležitosti, jež zažívala svůj boom před několika lety, ale pomalu se opět začíná hlásit ke slovu, o slupovacích barvách na sklo. Pokud netušíte, co si pod těmito třemi slovy představit, čtěte dále, kde je tato specifická odrůda malby detailně popsána.

Slupovací barvy, kde pořídit a jak vůbec vypadají

Představte si lahvičku o objemu několika desítek mililitrů naplněnou hustou barvou, které se po zaschnutí na igelitu, skle a dalších obdobných plochách dá snadno sejmout z podkladu a přelepit takřka na cokoli. V papírnictví tento výrobek hledejte pod názvy slupovačky, Windowart či Window Color – z anglických označení pro okno window, umění art a barvu color. Ve výsledku překlad dá jasnou představu, o co se jedná – o barevném umění – nejen – na oknech.

Nejen okno ozdobí pestrobarevná dílka

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit kromě klasického lepení hotových zvířátek, budov, a kdo ví čeho, nejen po skle, ale především si takto můžete zkrášlit fádní kachličky v koupelně a především na WC. Věřte nebo ne, prostory hned dostanou novou dimenzi. Z bílého, nezajímavého pokoje se rázem stane pestrobarevný, ale ne kýčovitý, svět plný kreslených postaviček, nejrůznějších dopravních prostředků, zkrátka všeho, co Vy nebo Vaše dítě vytvoříte.

Tip na článek:  Jak vybrat pohovku

Tento typ umění dokáže kromě oživení míst navíc také zaznamenat pokroky Vašeho dítěte. Nejprve začnete tím, že obrys, jenž se kreslí konturou, budete předkreslovat Vy a Váš potomek jej poté dohotoví vybarvením, ale postupem času, jak budou plynout roky, se zlepší technika Vás obou. Z původně kostrbatých pejsků a kočiček budou rázem obrázky jako od mistra oboru.

V dalším díle se dozvíte, jak začít s tvorbou oslnivých slupovacích obrázků, či kam vyrazit pro nápady na předlohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *