Markýzy a clony – pomoc proti slunečním paprskům

Sluneční paprsky jsou sice hřejivé, příjemné a blahodárné, ale pokud je jich příliš, hledáme možnost, jak se před nimi chránit. S knížkou na balkoně či terase by bylo tak příjemně, jen kdyby nebylo toho spalujícího žáru…

Slunečník je pro tyto prostory nepostačující. Nejlepším řešením pro balkon či terasu je forma zastínění velkých ploch pomocí markýzy nebo výsuvné clony. Jejich kloubová nebo teleskopická ramena umožňují dokonalé napnutí látky, která poskytuje příjemný stín. Podle svého vkusu a finanční situace si můžete vybrat buď levnější ruční ovládání na kliku, nebo zvolit pohodlnější, ale dražší řešení a pořídit typ vybavený elektronickým čidlem a motorovým ovládáním. Čidlo reaguje na změny počasí a markýzu nebo clonu automaticky vysouvá a zasouvá. Dokáže reagovat nejen na slunce a stín, ale třeba i na nebezpečný silný vítr.

Markýzy a clony se vyrábí z tradičně kvalitních materiálů. Textilie jsou vytvořeny ze 100% akrylového vlákna, vynikají dlouhodobou životností, jsou stálobarevné, dobře odolávají UV záření, jsou naipregnované proti vodě, antistatické a mívají protiplísňovou úpravu. Péče o ně není nikterak náročná. Látka se nepere, ale stačí ji otřít vlhkým hadrem, nebo klidně postříkat vodou z hadice. Obavy o barevnou stálost mít nemusíte. Výrobci ujišťují, že barevná stálost použitých materiálů činí v některých případech až patnáct let.

Tip na článek:  Nepodceňujte výběr vhodného stojanu pro slunečník!

Tato clonící technika se montuje nejčastěji přímo na zeď domu, pod převis domu nebo do krovu, ale není problém ji ukotvit vpodstatě kamkoliv.

Markýzy a clony spolehllivě chrání před prudkými slunečními paprsky a poskytnou vám svou chladivou náruč k odpočinku. Navíc mají ještě jedno plus – za deštivého počasí umožňují pobyt za čerstvém vzduchu bez toho, abyste promokli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *