Jaké výhody má rekuperace doma?

Věděli jste, že vzduch v běžné domácnosti obsahuje až 8x více škodlivin, než ten za okny? A to ho vdechujeme leckdy i více než polovinu dne. Ovšem šikovnou rekuperaci si můžeme pořídit i z mnoha jiných důvodů, než je jen „pouhé“ čištění vzduchu. A jaké to jsou?

Když chcete ušetřit za energie

Nákupem té správné rekuperační jednotky ušetříte na mnoha frontách. Díky tomu, že větráte automaticky, se vyhnete klasickým tanečkům s krátkým větráním anebo málo či hodně otevřenými okny. Můžete tak ušetři i 60-70 % nákladů za vytápění. Svůj pobyt doma si navíc po všech stránkách užijete – vše se odehrává tiše a bez vašeho nutného zásahu.

Stabilní teplota prospěje vašemu zdraví

Zhodnoťte si sami pro sebe, kolik volného času ve svém domově trávíte. Pokud se toto číslo pohybuje alespoň okolo 60 % (nebo dokonce z obýváku i pracujete), pak se vám pořízení rekuperace do bytu zcela jistě vyplatí. Vaše plíce si totiž neustále dopřávají čerstvý vzduch zvenčí, ovšem upravený na stabilní teplotu. Vyhnete se tak častým teplotním šokům i nachlazení.

Tip na článek:  Chcete topit opravdu levně? Přinášíme přehled výhod a nedostatků rekuperace!

Ještě jednou o čistotě

Dobře provedená rekuperace vzduchu zbaví vzduch okolo vás všech plísní a bakterií. Brání rovněž hromadění vlhkosti na zdech a stará se o to, aby bylo klima mezi čtyřmi stěnami vždy přívětivé. Jedním dechem si také poradí s ochranou u všech obyvatel proti radonu. Tento zákeřný plyn může do našich domovů pronikat z podloží a způsobovat vážné zdravotní obtíže. Díky šikovné rekuperaci však tzv. odvětrává a vy se tak nemusíte o své zdraví bát.

Perfektní řešení i pro astmatiky a alergiky

A ve hře je také filtrace alergenů. Například rekuperace Aldes a její filtrační jednotka dokáže z vašeho okolí odstranit až 99 % alergenů a to včetně pylů i jemného prachu. Poradit si však umí i s pachy z kuchyně apod. Zvažte její pořízení, vaše plíce vám určitě poděkují. Více se dozvíte na internetových  stránkách Rekuperace-aldes.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *