Barva pro rok 2023? Ve světě bydlení se trochu liší

Pravděpodobně jste už slyšeli o tom, že odstínem letošního roku je Viva Magenta čili taková výrazně růžová. Jenže to platí pro svět módy, nikoliv pro svět bydlení, který se od toho módního krapet liší. A nyní také v barvě, kterou byste si domů měli po přechodu do roku 2023 pořídit. Proto upusťte od plánu koupit si výrazně růžové záclony a závěsy, které byste pověsili na kovové garnýže, případně kolejničky a dobře poslouchejte.

Sázejte na královnu z hlubin oceánů

V interiérech by příští rok měla vyniknout zcela jiná barva, a to konkrétně královna hlubin oceánů – modrozelená, vining ivy. Jedná se nádherný tón, který je nejen z pohledu bytových designérů skloubením eleganci a přírody. Barva se, jak už ostatně bylo zmíněno, inspiruje hlubinami moří a oceánů a má tak moc vyvolávat v člověku příjemný klid a vnitřní rovnováhu. Právě díky této své superschopnosti se bude dokonale vyjímat například v ložnicích, kde se přesně toto potřebuje.

Tip na článek:  Stolování - příbory, talíře, prostírání

Samozřejmě by své místo neměla mít jenom v ložnici, i když se zde bude vyjímat pravděpodobně nejvíce. Neopomeňte ji přidat i do kuchyní, jídelen, obývacích pokojů nebo pracoven. Každému interiéru dodá punc výjimečnosti.

Jak barvu kombinovat?

I když se jedná o velmi nádhernou barvu, přesto je to barva velmi výrazná, proto bychom s jejím kombinováním měli být opatrní, aby na nás pokoje ve výsledku nepůsobily jinak než uklidňujícím dojmem. Nejvíce harmonicky ladí s tmavým nebo bílým dřevem. Podtrhuje se ona elegance a přidává se na komfortnosti.

Také ve světě tapet

Vining ivy čili nová barva příštího roku ve světě bydlení se dostává samozřejmě i do světa tapet. Pakliže si nejste jistí tím, jestli by se vám tato barva líbila na stěnách, můžete si ji pořídit ve formě tapety a umístit pouze na jednu jedinou zeď a v případě nesouladu s ní si tapetu kdykoliv strhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *