Když si pořídíte měřič spotřeby – na jaké šikovné funkce se můžete těšit?

Zodpovědné plánování je nedílnou součástí dobře sestaveného domácího rozpočtu. A měli bychom dodat také informované. Jen těžko vytvoříte přesná čísla z nepřesných dat.

Takže pokud vám jde o úspory tepla či úspory energie, musíte mít vždy po ruce konkrétní hodnoty. Je nutné zjistit, kolik „žere“ vaše lednička, pračka se sušičkou nebo terárium pro exotické plazy. Bez toho to zkrátka nepůjde.

Pomoc hledejte na těch správných místech

O jednoduché měření spotřeby elektřiny se postarají speciální měřiče. Ty se jednoduše zastrčí do zásuvky a do nich se zapojí jeden nebo více spotřebičů, o jejichž energetické náročnosti máte pochyby. Přeměřit tak můžete cokoli, samozřejmě s přihlédnutím k maximálnímu možnému zatížení konkrétního měřiče [W].

Co všechno se na display můžete dočíst

Ale není měřič jako měřič. Nemusí vám nabídnout jen měření spotřeby elektrické energie, dokáže toho totiž mnohem víc. Snadno se tak dozvíte například:

  • příkon měřeného spotřebiče,
  • přesnou spotřebu elektrické energie v kWh za vámi zvolené období,
  • cenu spotřebované energie v korunách,
  • délku provozu,
  • maximální výkon a zátěž,
  • běžné provozní napětí.
Tip na článek:  Vybíráme podlahu do bytu

Záleží jen na tom, jaký model si pořídíte a samozřejmě také na nastavení. Například cenu za elektřinu budete muset do měřiče vložit sami, aby byl výsledek maximálně přesný. Jednoduchým součtem všech měření pak určíte množství spotřebované energie například za týden (měsíc a tak dále) spolu s tím, kolik za ni zaplatíte. Bez komplikací se tak přesvědčíte o tom, zda máte správně nastavené zálohy – a to bez jakéhokoli nutného zásahu třetí osoby (telefonování na linku poskytovatele energií a podobně).

V domě tak můžete být svým vlastním pánem ve všech ohledech – doslova. Okamžitě zjistíte, jak velký zásah pro váš rozpočet bude znamenat jakýkoliv nový elektrický spotřebič, nebo kolik ušetříte při výměně staré ledničky za novou. A to se rozhodně hodí, že ano?

Graph House Real Estate Energy  - yannick_Hstt / Pixabay
yannick_Hstt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *