Vinyl není jen imitací dřeva či kamene, překvapí i svými vlastnostmi

Na první pohled vypadají jako něco docela jiného. Pyšní se opravdu jednoduchou pokládkou a přívětivou cenou. A radost udělají i těm, kteří si zakládají na dlouhé životnosti a téměř bezpracné údržbě.

Ano, přesně takové jsou vinylové podlahy. Nabídnou vám vysokou odolnost i na silně zatěžovaných místech (např. v předsíni, obývacím pokoji apod.) a jejich vzhled není prakticky nijak limitován. I díky tomu se uplatní prakticky v jakémkoliv interiéru.

Chladné? Ani náhodou

Většina lidí si myslí, že jde o jakési velmi studené plovoucí podlahy. Ale tak tomu v případě vinylu není ani náhodou. Na dotek připomínají spíše jemný koberec a hřejí i při chůzi se zcela bosýma nohama. A aby toho nebylo málo, o přírodní vzhled se stará šikovný reliéf, zapuštěný do horní vrstvy. Nezáleží na tom, zda stojíte o imitaci dlažby, dřeva nebo třeba kamene.

A to vše jde ruku v ruce i se zmíněnou odolností. Vinylové podlahy se vzepřou  i ohni. Ke svému vznícení totiž potřebují vyšší teplotu, než třeba tolik oblíbené dřevěné podlahy. A když už vzplanou, hoří jen velmi pomalu a nabídnou i samozhášivost.

Tip na článek:  Dejte sbohem nadměrné vlhkosti ve vašem domě

A nesmíme zapomenout ani na jejich jednoduchou údržbu – jednoduše je očistíte navlhčeným mopem, měkkým kartáčkem a samozřejmě i vysavačem. Mokrého čištění se nebojí a dokonce jim nevadí ani pokládka ve vlhkých místnostech.

Když chcete odizolovat hluk

Ale tím přehled jejich výhod ani zdaleka nekončí. Dokáží skvěle izolovat zvuky, a to včetně kroků. Jsou měkké, a nevadí jim ani časté mechanické otírání. Pod svou kolečkovou židlí si tak v žádném případě nehezké kolečko nevyjezdíte. A ve hře je samozřejmě i množství nabízených dekorů, realizovaných kvalitním tiskem, díky němuž je imitace přírodního vzhledu opravdu dokonalá. Interiér dokáží skvěle opticky projasnit, nebo mu naopak dodat žádanou hloubku

Náš tip: Zajímají vás třeba vinylové podlahy Tábor? Zjistěte více na stránkách vmpodlahy.cz.

Wood Wooden Planks Planks Wooden  - Engin_Akyurt / Pixabay
Engin_Akyurt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *