Anhydrit potěší rychlou pokládkou, beton zase cenou

Rekonstruujete nebo stavíte a velmi brzy se budete zabývat otázkou položení nových podlah? Pomůžeme vám vybrat ty, které budou přesně odpovídat vašim přáním a požadavkům.

V zásadě se můžete rozhodovat mezi betonem a anhydritem. A jaké výhody vám tyto dva odlišné materiály mohou nabídnout, i když na první pohled vypadají prakticky totožně?

Anhydrit jako stále oblíbenější podlahová stálice

Mezi vyznavači moderního bydlení je oblíben zejména kvůli svým skvělým samonivelačním vlastnostem, předznamenávajícím jednoduchou aplikaci. Nejde o beton, ale směs síranu vápenatého, písku, vody a dalších přísad.

Základ anhydritové podlahy je proto značně tekutý. Na svěřenou plochu se dopravuje za pomoci hadic a následně se po ní bez potíží rozlije, aniž by potřebovat jakkoliv vyhlazovat nebo vyrovnávat. Podlahy v celém domě je možné zvládnout za jeden den, navíc se hodí i pro podlahové topení. Pochozí je už 24 hodin od položení, proces vyzrávání však bude trvat přibližně čtyři týdny.

Tip na článek:  Kvalitní venkovní rolety - 3MONT CONSTRUCTION s.r.o.

Betonové podlahy jsou levnější, ale pracnější řešení

To klasické betonové podlahy jsou na aplikaci o něco náročnější. Základ nestačí vylít na podlahu, musí se také ručně rozetřít a vyrovnat. Po vyschnutí je pak nutné ještě aplikovat samonivelační stěrku, nebo na zbroušení použít elektrickou hladičku. Hodí se i pro podlahové topení a konečná doba vyzrávání je oproti anhydritu kratší. A chlubit se může i nižší cenou.

Do novostaveb i při rekonstrukci

Oba typy podlah se hodí pro všechny druhy podlahové krytiny. Myslete však na to, že jejich realizace patří do rukou odborníků. Těm není neznámá ani izolace podlahy nebo nejmodernější technologie a postupy, které se postarají o to, aby vše dopadlo na jedničku. Mezi specialisty v oboru patří třeba firma Urbánek, v tomto stavebním segmentu trhu totiž působí již více než 15 let. Zjistěte více na jejích stránkách Urbanek-bp.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *