Rychlé a moderní podlahy? Vsaďte na anhydrit

Ať už stavíte nový dům pro celou rodinu nebo rekonstruujete komerční objekt, pak se dozajista v nejbližší době nevyhnete profesionální realizaci podlah. Při běžné stavbě jsou strašákem, protože beton tuhne velmi dlouho a po mnoho dní tak není možné na stavbu vůbec vkročit. Pokud však vyměníte tento dnes už přežitý materiál za moderní anhydrit, pak vás získané výhody dozajista překvapí.

A o co vlastně jde? Anhydrit můžete znát i pod názvem lité podlahy. Při jeho výrobě se používá zejména síran vápenatý, voda a písek. Vždy se míchá až na místě ze suché směsi, a to přímo ve výrobníku, který vám doveze specializovaná firma. Není tedy nutné pořizovat žádné speciální nářadí.

Proč právě tyto podlahy?

Jakmile se síran vápenatý a spol. spojí s vodou, vznikne dokonalý samonivelační potěr, který se po svěřeném prostoru rozlije zcela sám. Není nutné ho jinak uhlazovat ani vyrovnávat. Podlahy v domě standardní velikosti je možné zvládnout během jednoho jediného dne.

A jak dlouho budou tuhnout? Po podlaze lze běžně chodit už druhý den, na zatížení je pak připravena za 4-5 dní. V tom tedy  rozhodně nechává klasický beton daleko za sebou. Pokládka samotná je rychlá. Nepráší se při ní, ani nevzniká jiný nepořádek. Směs stačí jen vylít a máte hotovo.

Dokonalá vodivost jako další výhoda

Plánujete ve své stavbě podlahové topení? I pak budou anhydritové podlahy skvělou volbou. Samonivelací proniknou i do těch nejmenších spár a škvír a jako takové zajistí i skvělou tepelnou vodivost, odolnost a trvanlivost. A abychom nezapomněli, oproti betonu jsou rovněž mnohem tenčí. Ušetříte tedy místo i materiál.

Při realizaci vsaďte na profesionály

Moderní technika a tradice – přesně to vám nabídne společnost Anhypodlahy s.r.o., působící na našem trhu již od roku 1992. Ve svém portfoliu má průmyslové i bytové výstavby – a to včetně řešení přímo na míru. Více se dozvíte na stránkách Anhypodlahy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *