Rady a tipy jak vybrat paletový vozík

MichaelGaida / Pixabay

Sklady, výrobní haly, hyper a supermarkety. Zde všude a na mnoha dalších místech se vyplatí pracant jménem paletový vozík. A protože jde o skvělého, ale zároveň i nákladného pomocníka, měli byste si při jeho nákupu počínat obezřetně. Ptáte se, jak a podle čeho takový vysokozdvižný vozík vybírat? Přinášíme vám pár tipů, které vám budou při nákupu nápomocny.

K čemu má vozík sloužit?

V první řadě je potřeba si zodpovědět základní otázku, která zní: „K čemu má váš budoucí „paleťák“ sloužit?“ Paletové vozíky totiž rozlišujeme podle jejich využití, což je při jejich výběru třeba vzít v potaz. Setkat se tak můžete s paletovými vozíky o různé délce či šířce vidlic, s paletovými vozíky s nerezovými či pokovovanými vidlicemi a s paletovými vozíky jinak uzpůsobenými pro daný účel využití.

Kolik toho unese?

Dalším parametrem důležitým nejen při nákupu vozíku, ale hlavně pro jeho budoucí využití, je jeho nosnost. Na trhu totiž existuje vskutku pestrá škála paletových vozíků, které se od sebe liší nejen délkou či šířkou vidlic, jak již bylo uvedeno výše, ale také nosností. Pro lepší orientaci jsou pak vozíky řazeny do hmotnostních tříd. A stejně tak, jak budeme podle účelu využití vybírat délku vidlic, měla by nás zajímat i jeho nosnost. Základní nosnosti činí 500 kg, 1000 kg, 2000 kg a 3000 kg.

Tip na článek:  Buďte výjimeční a dopřejte si moderní prvky

Jaká má mít kolečka?

Tak jako je důležitý materiál, z něhož je vyrobený samotný elektrický paletový vozík, je důležitý i materiál, z něhož jsou vyrobena jeho kolečka. Ta mohou být například gumová, polyuretanová či nylonová. Každý typ má přitom svoje výhody i nevýhody. Například gumovaná kola nejsou vhodná pro hladké a rovné povrchy. Polyuretanová kola jsou naopak pevná a nosná a nylonová kola poslouží na pestré škále povrchů.

Kolik to bude stát?

V neposlední řadě nesmíme při výběru zapomínat na cenu, i když ta by neměla při výběru hrát prim. Na druhou stranu je pro většinu z nás důležitá. Pokud tedy chcete spíše ušetřit, hledejte paletový vozík bazar či vysokozdvižný vozík bazar. Doporučit vám můžeme společnost semath.cz, která nabízí nejen nové, ale také použité vozíky za atraktivní ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *