Správný materiál prostěradla zahalí Vaši postel do pohodlí a elegance

povleceni Ačkoliv jste tomu možná doteď nepřikládali zvláštní význam, tak i volba materiálu povlečení a prostěradla ovlivňuje kvalitu vašeho spánku a během noci. Aby byl odpočinek dokonalý, měli byste se ve Vaší posteli cítit příjemně nejen na dotek, ale i psychicky. Postel zkrátka musí ladit vašemu vkusu jako celek.

Prostěradla dotváří vizuální dojem i pohodlí

Prostěradlo by mělo byt výrazným, ale pouze doplňujícím vizuálním prvkem, který podtrhuje design vašeho povlečení. Prostěradlo můžete ladit s převažující barvou postele, díky čemuž vytvoří splývavý efekt a nejvýrazněji tak vynikne povlečení. Nebo základem zvolíte povlečení a vyberete si nejlépe jednu z jeho barev. Vždy se však barvy musí doplňovat, nikoliv přebíjet. Vysoké nároky je třeba mít také na volbu materiálu a prodyšnost. Pozor si dejte také na správnou velikost, je velmi nepříjemné, když se pod Vámi prostěradlo různě shrnuje nebo je příliš krátké.

Tip na článek:  Čistý byt i s domácími mazlíčky? Jde to!

Bavlněná prostěradla jsou nestárnoucí klasikou

Bavlněná prostěradla jsou měkká, pružná, skvěle sají pot a zejména v letních měsících příjemně chladí. Lidem s citlivější pokožkou může však kontakt s klasickým plátnem připadat ostrý. Zejména v oblasti pat, kolen a loktů.

Froté prostěradla přenášejí hebkost ručníků i do postele

Pokud si rádi užíváte hebkou náruč ručníku či županu po koupeli, skvělá zpráva je, že přesně tento pocit si můžete užívat i ve spánku. Froté je velmi příjemný měkký materiál, který krásně hřeje ale zároveň prodyšný a savý. Díky tomu se však hodí k používání v zimních měsících. Na rozdíl od bavlněných prostěradel jej netřeba žehlit, stále si udržuje svůj tvar a na posteli skvěle sedí. Díky jeho vlastnostem ho nejlépe zkombinujete s povlečením z bavlny, krepu nebo flanelu.

Jersey prostěradla jsou plyšovým pohlazením v ložnici

Přímo mazlivý efekt vytvářejí prostěradla z materiálu Jersey. Tento materiál je neuvěřitelně hebký a proto se výborně hodí pro dětská prostěradla. Jde o velmi lehký a prodyšný materiál, který si výborně poradí s vlhkostí. Malí i velcí si tak pohodlí Jersey prostěradla mohou vychutnávat celoročně. Je vhodný ke všem typům povlečení a stejně jako froté se nežehlí.

Krásné snění i lenošení!

prosteradlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *