Vybíráte si matraci? A pro koho má být určena?

Vybíráte si matraci? A pro koho má být určena?
Vybíráte si matraci? A pro koho má být určena?

Chcete se konečně dobře vyspat? Pak je třeba, abyste investovali do správné matrace. Právě matrace je základem kvalitního spánku. Bohužel mnozí lidé nevědí, jak si takovou kvalitní matraci vybrat. Na trhu je tolik matrací, člověk se v tom hned nevyzná. Po příchodu do obchodu jsou nám nabízeny pružinové matrace, latexové matrace, matrace pěnové nebo taštičkové, také zdravotní nebo ortopedické matrace. Pro kterou se rozhodnout? Klíčovou informací při výběru matrace je to, pro koho bude matrace určena.

Samozřejmě při výběru matrací je třeba dbát na vícero aspektů, nejen na to, pro koho má být matrace určena. Je třeba dbát také na tvrdost, na zdravotní problémy daného jedince nebo taky na to, z jakého materiálu je matrace vyrobena. Otázku, a sice pro koho má být matrace určena, si však zodpovězte jako první.

Tip na článek:  Problémy se spánkem trápí až polovinu Čechů: Jak to změnit?

Matrace pro děti

Pokud vybíráte matraci pro dítě, pak doporučujeme volit takovou matraci, která je z přírodních kokosových vláken. Samozřejmě nezapomeňte na potah na matraci, přece jen děti mají tendenci se v noci ještě počurávat.

Matrace pro studenty

Jinou matraci však potřebují studenti. Ti by podle odborníků měli mít spíše tvrdší matraci, která bude bez profilových zón. Vhodné nejsou matrace z líné pěny, volte raději jiné typy matrací.

Matrace pro dospělé

Vybíráte si matraci do své ložnice? Pak pro vás nemáme žádnou speciální radu. Musíte si ji vybírat podle svých vlastních preferencí a požadavků, vy sami víte, jaká matrace vám nejvíce vyhovuje a na které se vám nejvíce spí.

Matrace pro seniory

Pokud pořizujete matraci prarodičům, respektive seniorům, doporučujeme spíše vyšší a měkčí matraci. Jelikož mají často zdravotní problémy typu bolest zad nebo kloubů, ideální jsou ortopedické matrace nebo zdravotní matrace. Existují také speciální antidekubitní matrace, které jsou jedinečné v tom, že předchází vzniku proleženin.

Jeden myslel na “Vybíráte si matraci? A pro koho má být určena?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *