Jaké vybrat doplňky ke sprchovému koutu

Jaké vybrat doplňky ke sprchovému koutu
Jaké vybrat doplňky ke sprchovému koutu

Rozhodli jste se pro nákup sprchového koutu a přemýšlíte, co k němu ještě přikoupit? My vám dáme pár tipů, na co se při nákupu zaměřit a jaké jsou možnosti pořízení potřebného příslušenství.

Vanička nebo žlab

Pokud sprchový kout ještě pořízen nemáte, je důležité zvážit, zda preferujete instalaci na vaničku nebo na dlažbu. Sprchové vaničky můžete obezdít, nebo k nim přikoupit krycí panel. Důležité jsou zejména nožičky, na které vaničku nainstalujete.

V případě umístění koutu na dlažbu budete potřebovat vybrat odtokový žlab a to buď klasický podélný, nebo rohový.

Sprchové baterie

Baterii je na trhu mnoho a proto je dobré se v nich alespoň trochu orientovat. Pokud vám stačí obyčejná baterie bez funkcí a bez propracovaného designu, nakoupíte asi velmi rychle a samotný výběr nebude nikterak složitý. Jestli je ale vaším přáním designová baterie s funkcemi, budete se muset zaměřit na různé výrobce a hlavně na to, co od baterie očekáváte. Sprchovou baterii můžete doplnit o posuvný držák stropní hlavové sprchy, jejíž průměr si u některých značek můžete zvolit.  Nebo o ruční sprchu, která může mít 3 a více funkcí. Oblíbenou variantou je termostatická baterie, díky které si nastavíte vámi požadovanou teplotu vody anebo oceníte pojistku proti opaření zejména u malých dětí.

Tip na článek:  Pořiďte si kvalitní barové židle za přijatelnou cenu

Sprchový panel

Pokud jste náročnější uživatel a chcete si sprchování užít na maximum, bude pro vás vhodný masážní sprchový panel. Tyto panely jsou dostupné v mnoha barevných provedeních a s různými masážními funkcemi.

Sedátko

Preferujete sezení ve sprše? Žádný problém. Na výběr jsou sklápěcí sedátka různých designů a provedení. Stačí si jen vybrat. Každé sedátko má určitou nosnost, s kterou je potřeba při nákupu počítat.

Vnitřek sprchového koutu můžete ještě obohatit o různé koupelnové doplňky, jako jsou věšáčky nebo třeba poličky na mýdlo a kosmetické přípravky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *