Vodovodní pákové baterie šetří vodu i peníze

Ačkoliv jsou baterie s kohoutkovým ovládáním vytlačovány stále více bateriemi pákovými, stále je početná skupina lidí, kteří se nedokáží s tradičním kohoutkovým ovládáním rozloučit. Za pákovou baterií nevidí komfortnější a rychlejší ovládání, ani úsporu vody a peněz a svůj názor často změní až v tom případě, kdy stávající baterii z nějakého důvodu za pákovou vymění. Potom teprve zjistí, že nejenže nemají vyšší spotřebu vody, jak si mylně mysleli, ale naopak že s novou baterií vodu a následně tím i finanční prostředky ušetří.

Páková baterie přináší komfort i úsporu vody

Pákové baterie jsou osazeny kvalitní kartuší, zajišťující jejich dokonalou těsnost a tichý chod. Kartuše je tvoře dvěma keramickými destičkami, jenž mají otvory umístěné naproti sobě a pomocí páky se jimi posouvá. Voda pak protéká otvory a podle úhlu, jak se pákou otočí a jak se zdvihne, je regulován průtok vody.

Velkou výhodou pákové baterie je snadná manipulace, díky které lze velice lehko nastavit jak intenzitu, tak teplotu vody. Toto snadné ovládání baterie oceňují zvláště ženy. Jen ony ví, jak často je zapotřebí v kuchyni při vaření otočit kohoutkem a opláchnout ruce, zeleninu nebo kousek nádobí. Zatímco aby mohly nastavit vodu na požadovanou teplotu s kohoutkovou baterií potřebují nejlépe obě ruce a k tomu čisté, pákovou baterii stačí ovládnout i hřbetem jedné ruky, jejíž dlaň je zašpiněná třeba právě zpracovávaným těstem či mletým masem.

Tip na článek:  Vybíráme plastová okna ve 3 jednoduchých krocích

Pečlivě si vybírejte

Poohlédnete-li se v jakémkoliv obchodě s vodovodními bateriemi, budete překvapeni jejich širokým sortimentem. Zatímco běžní spotřebitelé upřednostňují jednoduché linie a z materiálů vybírají většinou chrom, přibývá také těch, kteří vyhledávají okázalý luxus v podobě atraktivního a neotřelého designu a sahají o bateriích z ušlechtilé oceli. Některé pákové baterie jsou doslova designérskými kousky.

Maximálního uživatelského komfortu je možné dosáhnout pákovými bateriemi s termostatickým ovládáním, díky kterému lze velmi snadno a rychle nastavit požadovanou teplotu. Nehrozí u nich opaření horkou vodou, což ocení zvláště rodiny s dětmi a starší lidé.

Water Running Sink Faucet Liquid  - Khaligo / Pixabay
Khaligo / Pixabay

Jeden myslel na “Vodovodní pákové baterie šetří vodu i peníze

  • 4.3.2021 (8.48)
    Trvalý odkaz

    Klasické pákové baterie se u nás prodávají nejvíce. Poslední dobou ale roste veliká obliba také pro keramické baterie…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *