Na co se zaměřit při výběru záchodové mísy?

Svět toalet je mnohem pestřejší, než jste si možná mysleli. A rozhodně je vhodné se v sortimentu zorientovat – protože jedině tak najdete ideální záchodovou mísu, díky které budou vaše četné návštěvy WC mnohem příjemnější. Na co byste se měli při výběru zaměřit? Zeptali jsme se profesionálů z řemeslnického cechu Ekomplex.

Seznamte se s typy toalet

Začneme základy. Existují tři hlavní typy toalet, a to volně stojící, závěsné a kombinované.

Volně stojící neboli klasická toaleta přináší tradiční vzhled a dostupnější cenu. Tento typ WC primárně nedisponuje nádržkou na vodu – tu je k němu nutné doinstalovat dodatečně. Velkou výhodou je možnost instalace i v místě bez nosné zdi.

Závěsná varianta, která se montuje na stěnu, je modernější. Šetří vzácný podlahový prostor, působí elegantněji, a navíc dává možnost instalace v potřebné výšce. Počítejte však s náročnější instalací, která se neobejde bez speciálního podomítkového setu. Pro zkušenějšího kutila samozřejmě montáž nepředstavuje žádný nepřekonatelný problém.

A konečně oblíbené kombinované WC. Jedná se o duo záchodové mísy a zabudované nádržky na splachování. Také v případě tohoto typu toalety nejsou na místě obavy z náročné instalace. Vrtání do zdi se nekoná.

Tip na článek:  Vodovodní pákové baterie šetří vodu i peníze

Instalatéři Plzeň připomínají, že min. rozměry prostoru pro WC jsou 80 cm na šířku a 110 cm na délku.

Jak si tedy správně vybrat?

Instalatéři Ústí nad Labem podotýkají, že důležitou roli hraje umístění záchodu (tj. zda bude v koupelně, nebo samostatně), ale také směr napojení na odpady (podle toho by se měl vybrat vhodný typ).

Pokud vám záleží na co nejnižší spotřebě vody, poohlédněte se po šetrném systému, který vám umožní splachovat i o více než polovinu levněji.

Zajímat by vás měly také vlastnosti moderních materiálů. Například speciální antibakteriální úprava povrchu je bezesporu velmi praktická.

No a co se týče stylu a barvy, toaleta by měla ladit s ostatními prvky v místnosti. Zda se vydáte cestou klasiky, nebo zaexperimentujete a zvolíte černou či jinou atraktivní barvu – a např. retro styl mísy, je otázkou vašeho vkusu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *