Jak vybrat zrcadlo do koupelny

Koupelna je místem, které se často označuje za oázu klidu. I proto by měla být koupelna hezky zařízena, aby se v ní každý cítil příjemně a dobře. Její nedílnou součástí kromě vany a sprchy je především zrcadlo, které byste měli vybírat s rozvahou. Zatímco pro někoho je zrcadlo jen banalita, jiní si uvědomují, že je to nedílná součást koupelny, s jejíž výběrem se nesmí spěchat. Bohužel nyní unáhlená rozhodnutí při výběru zrcadla do koupelny padají velice snadno, trh je totiž plný různých typů zrcadel. K oblíbeným patří především LED zrcadla, která patří do každého moderního interiéru.

Zrcadlo musí zvládat vícero funkcí

Pokud se domníváte, že zrcadlo je jenom doplňkem koupelny, tak se pletete. Zrcadlo musí zvládat vícero funkcí. Například musí osvětlovat nejen koupelnu, ale díky správnému umístění dopravuje světlo i do míst, kde byste jinak potřebovali další zdroje světla. Navíc zrcadla umí opticky zvětšit prostor, také umí udělat i z menšího prostoru prostor vzdušný. Díky nim nevypadá žádný prostor příliš stísněně, a naopak vypadá opticky prostornější.

Tip na článek:  Spojené WC s koupelnou - výhody vs. nevýhody

Úspornost je důležitá

Při výběru vhodného zrcadla berte v potaz především jeho osvětlení. V ideálním případě volte zrcadlo, které v sobě bude ukrývat úsporné žárovky, které nebudou plýtvat energiemi. I proto jsou tak oblíbená LED zrcadla, která jsou známá tím, že snižují energetickou náročnost domácností. LED žárovky jsou daleko úspornější alternativou klasických žárovek, i když jsou tedy krapet dražší.

Důraz klaďte na praktičnost

Jestliže nepatří vaše koupelna k největším, pravděpodobně přemýšlíte, kam umístíte veškeré věci, které v koupelně chcete mít. Přemýšlíte nad tím, kam umístíte veškeré sprchové gely, co máte koupené do zásoby, kartáčky na zuby, přípravky na vlasy nebo parfémy. Vše vám může vyřešit praktické zrcadlo, které v sobě bude ukrývat úložný prostor. Stále ještě na trhu existují zrcadla s policemi uvnitř.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *