Automatický zavlažovací systém: hlavní typy a funkce

Dnes na trhu najdete regulátory různých typů a modifikací. Automatický zavlažovací systém­- nejběžnější klasifikací je přidělení jednokanálových a vícekanálových řadičů. Jednokanálová zařízení se používají k zavlažování jedné zavlažované oblasti nebo zóny, jsou technicky jednoduchá a vyznačují se nízkými náklady. Vícekanálové řadiče mohou současně nastavit zavlažovací program pro dvě nebo více zavlažovacích zón. Kromě toho jsou řadiče rozděleny podle jejich funkčnosti. Nejjednodušší kontroléry mohou řídit pouze trvání zavlažování – mohou být nastavena složitější zařízení s několika paralelními programy, které řídí intenzitu, frekvenci a pořadí zavlažování. V závislosti na způsobu umístění jsou regulátory interní a externí a způsob podávání je autonomní nebo je napájen z elektrické sítě.

Kapénková závlaha – jak vybrat zavlažovací systém

Aby kapénková závlaha fungovala efektivně a nevyžadovala vaši kontrolu, je nutný výběr správného regulátoru. Při výběru zařízení je velmi důležité zvážit všechny vlastnosti konkrétního zavlažovacího systému, počet zavlažovacích zón a vlastnosti elektrického napětí. Při výběru regulátoru zavlažování věnujte pozornost následujícím prvkům:

Tip na článek:  Vybíráme zahradní nábytek: Zvolit plast, dřevo, beton nebo kov?

Počet zón zavlažování.  Pokud oblast, která potřebuje zavlažování, je jedna zavlažovací zóna, doporučujeme zvolit jednokanálový regulátor. Ten stojí mnohem méně a je snadné jej zvládnout.

Počet funkcí.  Pokud dáváte přednost nezávislé kontrole systému, bude vám vyhovovat zařízení s minimální sadou funkcí.

Přístup. Dnešní trh dokonce nabízí počítačové systémy řízené PC. Nejpokročilejší zařízení lze ovládat prostřednictvím internetu, což vám umožní provádět změny automatického zavlažování, které jsou vzdálené mnoho kilometrů od systému.

Automatické závlahy můžeme jen doporučit

Také při výběru regulátoru zavlažování byste neměli zapomenout na jeho kvalitu. Upřednostněte automatické závlahy od známých a spolehlivých značek, jejichž kvalita výrobků je nepochybná. Usnadněte si život pomocí automatického zavlažovacího systému pro požadovanou oblast!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *