Bylinky dokáží uspokojit chuťové pohárky a navíc Vás uzdraví

Jistě je Vám známo, že bylinky mají své léčivé účinky, o kterých věděly již staré národy. O blahodárných vlivech bylinek není pochyb.

Dnes si sice můžete v lékárnách koupit léky snad na vše, co Vás trápí. Ale povězte, není Vám občas líto těch stovek korun, která dáte za medikamenty, když víte, že si doma můžete vypěstovat stejně hodnotné, možná i kvalitnější léčiva? Vždyť přeci naše babičky odedávna sbíraly rostlinky, které sušily a užívaly po celý rok v domácím léčitelství lidí i zvířat. Přinášíme Vám trojici bylinek, které můžete pěstovat sami doma, aniž byste museli být kdo-ví jací zahradníci a pěstitelé.

První rostlinkou, kterou zmíníme, bude všem dobře známá bazalka, koření populární především ve středomořské kuchyni, které najde své uplatnění po celém světě a v každé domácnosti. Bazalka se může pyšnit silně aromatickou vůní typickou svou pernou nasládlostí. Pokud lístky usušíte, můžete je přidávat nejen k sýrům, rajčatům, rybám, ale také k těstovinám a do nejrůznějších omáček. Podávat bazalku však můžete i čerstvou. A jaké, že jsou ony zázračné léčebné účinky bazalky? Působí skvěle na trávení, odstraňuje stres a nervozitu a pomáhá Vám se zkoncentrovat. Jste-li navíc nachlazení, neváhejte, a sáhněte po bazalce i tentokráte.

Tip na článek:  Kde všude můžeme využít fontány nebo kašny?

Kdo by neznal tymián. Opět středomořská bylinka, která tentokráte přijde vhod při průjmech, nadýmání či při zánětech zažívacího traktu a potížích s dýchacím ústrojím. Věřte, že pokud budete hledat maximálně antiseptickou rostlinu, nebudete muset chodit daleko, pokud doma tymián pěstujete. A co navíc – tymián je znám i svojí podporou při sexu, řadí se totiž k velice účinným afrodisiakům.

Trojici středozemních kytiček doplňuje rozmarýn – symbol lásky a manželství. Vydezinfikuje Vám trávicí trakt, čímž omezí nadýmání a podpoří trávení. Podobně jako bazalka zklidňuje nervy, navíc přináší příjemný spánek. Jste-li žena, sáhněte po rozmarýnu, když máte své dny, nebudete litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *