Jak vybrat pohovku

Unsplash / Pixabay

Přemýšlíte o koupi pohovky, ale nevíte, podle čeho vybrat? Poradíme vám.
Základním předpokladem každé pohovky je její pohodlnost. Tu nejlépe odzkoušíte v samotném obchodě. Při běžném sezení by pohovka neměla tlačit do podkolení , ani nijak nepříjemně působit na vaše záda. Také by měla mít ideální výšku pro lepší vstávání. Starším lidem se doporučují výšky sedáku od 42 do 48 centimetrů. Zároveň by neměla být příliš měkká. Pokud na pohovce trávíte hodně času, měli by jste dbát zejména na její komfort.

Co se týče parametrů a vlastností samotné pohovky. Rozhodnutí ohledně potahu vám může v budoucnu ušetřit spoustu času. Základem je speciální povrchová úprava textilního materiálu, která brání před zachycováním špíny. Pokud si neváháte připlatit, dobrou volbou je kůže, která se snadno ošetřuje. Jak vybrat místo? Umístění pohovky záleží na rozmístění nábytku v místnosti a celkovém dojmu. Měla by být postavena nejméně 60 centimetrů od nízkého nábytku a přibližně 80 centimetrů od skříně (zdi). Vzdálenost od televize záleží na úhlopříčce. U televizí s kvalitním rozlišením můžete sedět blíže. Například pro 32 palcovou TV by vzdálenost měla být minimálně 2 metry. S umístěním souvisí také barva pohovky, která mění celkový vzhled místnosti. Pokud má být pohovka dominantním prvkem, ideální budou výrazné barvy a vzorky na potahu. Například pro hnědý až tmavě hnědý nábytek může být vkusná oranžová pohovka. Pokud má působit méně dominantně, světle šedá barva s jednoduchým vzorkem bude působit příjemně. Nicméně vše záleží na vašem vkusu. Nabídka kombinací je téměř neomezená.

Tip na článek:  Venkovní vířivka v zimě zahřeje, v létě osvěží

Pohovka musí být nejen krásná na pohled, ale zejména pohodlná pro vaše tělo. Proto si nákup konkrétní pohovky dobře rozmyslete a vše vyzkoušejte. Přejeme šťastný výběr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *