Čemu se vyvarovat při koupi nového posezení. Nekupujte si domů nepohodlí

Obývací pokoj se musí skládat z pohodlných a komfort zajišťujících posezení. Ať už to budou sedací vaky, rozkládací křesla nebo klasické pohovky – pohodlí by zkrátka mělo být na první místě. Přece jenom v obývacím pokoji budete trávit víc času, než si možná myslíte. Budete zde vítat hosty, trávit zde volné večery s přáteli, také sledovat oblíbené televizní pořady po náročném dni stráveném v zaměstnání. Bohužel při výběru posezení se zaměřujeme více na design než na komfort, který nám má poskytovat. Kromě toho se také dopouštíme řady dalších chyb.

Odhadujeme velikost

Ať už si chcete koupit rozkládací křeslo nebo novou sedačku, měřte, měřte, měřte. V žádném případě nedělejte tu chybu, že budete pouze odhadovat velikost. To se při výběru žádného posezení do interiéru rozhodně nevyplácí. Mohlo by se vám také stát, že za sedací soupravu zaplatíte několik desítek tisíc korun a že se vám do místnosti nevejde. Samozřejmě může dojít i k opačnému scénáři, a sice že si za obrovskou sumu koupíte prťavý nábytek, na který se nevejdete ani vy s přítelem, natož rodina, která přijde na návštěvu.

Tip na článek:  Jak se vypořádat s podzimní depresí? Pomůže pohyb i nová světla

Na pohovce se nevyplácí šetřit

V obývacím pokoji nenajdeme příliš mnoho položek, které lze označit za důležité prvky interiéru. V tomto miniaturním seznamu bychom však narazili na pohovku, která se považuje za dominantu této místnosti. A jelikož nechcete investovat do sedačky příliš často, pořiďte si domů takovou, která se bude pyšnit vysokou kvalitou. I když bude dražší, v tomto případě platí, že na pohovce se nevyplácí šetřit.

Před koupí zkoušejte

Co se mnoha lidem vyplatilo, tak zkoušení před koupí. Na fotografiích sice může sedačka vypadat opravdu fantasticky, ale sedět na ní může bolet. Pokud přesto chcete upřednostnit koupi online, pročtěte si alespoň reference citující, jestli jsou nebo nejsou zákazníci s tímto kusem nábytku spokojeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *